T├╝rkiye'de bilgisayar almak neden zor?

TAHAU

Hectopat
Kat─▒l─▒m
14 Eyl├╝l 2017
Makaleler
2
├ç├Âz├╝mler
1
Ya┼č─▒n─▒ lise ba┼č─▒ veya ortaokul son gibi alg─▒lad─▒m. ─░nan bana bu sorunun alt─▒nda sebepler say say sayfa dolar, maalesef ├╝lkede sadece bilgisayara de─čil d├╝┼č├╝nebilece─čin her ┼čeye eri┼čmek, ula┼čmak ├žok zor. Ben art─▒k zorluklar ├╝lkesi deyip ge├žiyorum bu ├╝lkede kolay bir ┼čey pek bulamazs─▒n. ─░nan bana bu ├╝lke b├Âyle gelmi┼č b├Âyle gidecek T├╝rkiye'nin problemleri sadece Ekonomi de─čil d├╝┼č├╝nebilece─čin hemen her alanda ├╝lkenin, insanlar─▒n b├╝y├╝k sorunlar─▒ var. Bu ├╝lke bile isteye bu co─črafyada b├Âyle geli┼čti ve y├Ânetildi. Ben art─▒k iktidar k─▒sm─▒n─▒ ge├žiyorum yeni iktidar da gelse hep ayn─▒ senaryo 5-6 y─▒l ├╝lke ├žok iyi gibi g├Âr├╝necek ama yine kula─č─▒n ├╝st├╝ne yat─▒lan sorunlar 5 y─▒l sonra ├╝lkenin kar┼č─▒s─▒na ├ž─▒kacak ve yine ayn─▒ senaryo ya┼čanacak. Orta Do─čunun merkezlerinden biri olarak kasti olarak her ┼čey b├Âyle yap─▒ld─▒ bug├╝n E─čitimi T─▒p kazanmak olarak g├Ârenlerle Tayyip'ten ba┼čka se├ženek yok diyenler ayn─▒ ki┼čiler. Neyse ├žok konu┼čmak istemiyorum konu┼čarak bunlar─▒ anlatmam 2 saat s├╝rer yazma i┼čini sen d├╝┼č├╝n. Sana tavsiyem kendini geli┼čtir falan filan ayn─▒ gerzek sa├žma laflar de─čil neden dersen adama diyorlar "Kendini geli┼čtir", ulan kendini nas─▒l geli┼čtirecek bana bunu a├ž─▒kla. Bilgisayara eri┼čemeyen adama yaz─▒l─▒m ├Â─čren yurt d─▒┼č─▒na ├ž─▒k─▒p 2 tane yabanc─▒yla konu┼čma f─▒rsat─▒ olmayan adama dil ├Â─čren deniyor. Kimse kusura bakmas─▒n uygulamas─▒ olmayan her e─čitim ├Â─čretim sadece "Teori" de kal─▒r ve unutulur. Tavsiyem ┼čudur her zaman g├Âz├╝n├╝ beynini her yeni fikre, g├Âr├╝┼če a├ž─▒k tut. Hi├žbir ┼čeyi tek tarafl─▒ d├╝┼č├╝nme olaylar─▒ iyi analiz et sebep sonu├ž ara. Mesela ├╝lkede dolar y├╝ksek, dolar─▒n y├╝ksek olmas─▒ bir ┼čeyi ifade etmiyor dolar niye y├╝ksek de kendine ve en derine kadar d├╝┼č├╝n sorun Merkez Bankas─▒n─▒n ├Âzg├╝r olmamas─▒ ve att─▒─č─▒ yanl─▒┼č ad─▒mlar m─▒ yoksa ├╝lke bile bile bu kadere mi s├╝r├╝kleniyor, s├╝r├╝kleniyorsa neden bu isteniyor vs. ├çok uzatt─▒m biliyorum son olarak da sen bunlar─▒ yaparsan zaten kendini geli┼čtirmi┼č olacaks─▒n inan bana.

B17G

Kilopat
Kat─▒l─▒m
18 Temmuz 2015
Makaleler
3
├ç├Âz├╝mler
5
Her sey zor ozellikle de son doneminde. Biriktir parani hatri sayilir bir Bati ulkesinde yuksek lisansini yapmaya calis ya da Work and Holiday yapip Avusturalya ya da Yeni Zelanda'ya atacaksin kendini­čÖé Kolay gelsin.

Estar Abi

Picopat
Kat─▒l─▒m
22 Ocak 2022
T├╝rkiye'de ya┼čamay─▒ bilmiyorsunuz. Arkada┼člar ekmek al─▒rken bile kredi/kredi kart─▒yla al─▒n :D S─▒rf daha erken alabildi─činiz i├žin tl baz─▒nda zenginle┼čebilirsiniz. Enflasyonu de─čerlendirin. :D

Faruk3973

Hectopat
Kat─▒l─▒m
12 Nisan 2020
├ç├Âz├╝mler
8
Hocam ben de 6 senedir PC paras─▒ biriktirdim bu sene anca ald─▒m. ─░┼čin garip taraf─▒ size neden gelecek vaat etmiyorsun dediler?

Relaxy16

Hectopat
Kat─▒l─▒m
27 Ocak 2019
Ben hep grafik tasar─▒m okumak istedim yaz─▒l─▒mda merakim var algoritma ve C++ ile ilgili kitaplae falan aldim ama laptopum cok eski i5. 2. nesil HD7400M ekran kart─▒ var. Dinozor yani render falan yapilmiyor ailemden istedim sen gelecek vaat etmiyorsun dediler i┼če gireyim dedim i┼č bulamad─▒m k─▒sacas─▒ hayatim kaym─▒┼č olabilir.
PC fiyatlarida dunya ├žap─▒nda ekran kart─▒ fiyatlar─▒ d├╝┼čerken T├╝rkiye'de art─▒yor :(.

Ailenin sana, gelecek vaat etmiyorsun demesi beni daha ├žok etkiledi nedense.

Q1W1E1

Decipat
Kat─▒l─▒m
14 Nisan 2021
├ç├Âz├╝mler
5
Cok az ara┼čt─▒rdim mining piyasas─▒ d├╝┼čt├╝ diye ekran kart─▒ stoklari agzina kadar dolmu┼č 550 dolarlik ekran kartlar─▒ 400'e kadar d├╝┼čm├╝┼č bizde 100TL indirim oldu.
├ç├╝nk├╝ insanlar y├╝ksek fiyatlarda al─▒yor mecburen. Mesela dolar y├╝ksek iken 1000tl al─▒yor diyelim. Dolar d├╝┼č├╝nce fazla indirip zarar etmemek i├žin 900 yap─▒yor. Sonra dolar ciddi y├╝kseli┼č yap─▒yor mesela. Adam bu sefer 1500 TL yap─▒yor. Yani bu birazda halk─▒m─▒z─▒n f─▒rsat├ž─▒l─▒─č─▒ndan kaynaklan─▒yor. Bu piyasaya giriyorsan dolar─▒n d├╝┼čmesinivb. durumlar─▒ g├Âze al─▒caks─▒n. Dolar d├╝┼čerse o ekran kart─▒n─▒ pa┼ča pa┼ča 600 lira yapacaks─▒n karde┼čim. Senin zarar─▒n umurumuzda de─čil. Piyasa de─čeri neyse o.

Yeni konular

Yukar─▒