Türkiye'de cinsellik neden tabu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yer
Türkiye
Bu ülkede herkesin yaşaması gereken doğal bir ihtiyaç olan cinsellik neden bırak uygulamayı konuşması bile sakıncalı yasak tabu olarak geçiyor bu bir ihtiyaç kız regl oluyor babasına anasına söyleyemiyor yahu neden böyle belki bu konuyu buraya açtım diye bile laf edenler olacak ama Türkiye'deki tecavüz ve kadın cinayeti oranlarının yüksek olma sebebi de bu.

Ben de bunu çok saçma buluyorum ve ayrıca tabu olması çok kötü bir şekilde geri tepiyor.

Aslında T. Ve bunun gibi olayları şehevi duygularada bağlayabiliriz fakat değindiğiniz yer bastırılmış cinsellik olmuş. Bu konuda haklısınız. Şu an durumun böyle olmasının sebebi eski kafalı insanlara bu durumun böyle entegre edilmiş olması.

Diğer ülkelerde daha çocukluktan öğretilen şeyler ülkemizde hiç öğretilmediği için yanlış rol modeller üzerinden öğreniliyor, aile de belli başlı şeyleri islama göre öğretince bastırılmış bu dürtüler Twitter'da okuduğumuz suçlara dönüşüyor. Bu sorun eğitim politikaları değişmediği sürece en az 20 yıl böyle olmaya devam edecek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı