Türkiye'de cinsellik neden tabu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
"Siyasal islam" diyoruz. Bunun konumuz ile uzaktan yakından alakası yok.
Konu sadece din ve cahillik. Ayrıca biz siyasal islam ile yönetilmiyoruz hükümet sadece islama göre haraket ediyor bazen. Siyasal islam bu değildir.
Sizin dediğinizde az buçuk doğru. Ama yönetimimiz siyasal islam vibe'ı veriyor.

Ben örnek verdim örnek veriyorum mesut tv değilde bilmem başka kanal yurt dışında kurgu video çekiyor herkes inanıyor.Savas cebeci yurt dışında kız arkadaş kolay mı izle anlarsın.Bunun dışı bunları ayıp olarak gören varsa +18 film siteleri onlyfans gibi uygulamalar niye rağbet görüyor bizim ülkemizde.
Ben örnek verdim örnek veriyorum mesut tv değilde bilmem başka kanal yurt dışında kurgu video çekiyor herkes inanıyor.Savas cebeci yurt dışında kız arkadaş kolay mı izle anlarsın.Bunun dışı bunları ayıp olarak gören varsa +18 film siteleri onlyfans gibi uygulamalar niye rağbet görüyor bizim ülkemizde.
İlk öncelikle saçmalamışsın kız arkadaş yapmanın ayıp ile ne ilgisi var kız arkadaş yapmak zor diye ayıp görüldüğünü mü sanıyorsun git bi araştır kız arkadaş yapmanın zor olmasının sebebi ayıp oldupu içinmiymiş! Onlyfans kısmına gelir isek öyle uygulamalar ülkemiz de batıya göre daha az rağbet görüyor ama para ödüyen belli bir kesim var fakat sanma ki böyle içerikler var diye böyle şeyler ayıplanmasın,çok ayıplanıyor o yüzden izleyenler ve para ödeyenler bunu gizlilikle sürdürüyor.

Arkadaşların hala anlamadığı bir şey var. Biz "din ile yönetilmiyoruz hukümet onu kullanıyor", "Orta Doğu zihniyeti!" diyorlar.

E zaten siz kendi kendinize benim yerime cevap veriyorsunuz. Orta Doğu zihniyeti dediğiniz şey ne demek? Siyasal İslam veya Şeriatçılık demek.

Ben din ile yönetildiğimizi ne zaman söyledim, Siyasal İslam diyorum. Siyasal İslam, eğitimin gelişmemesine ve kültürün geride kalmasına yol açıyor. Kendi kendinize cevap verdiğiniz için, diyecek bir şey bulamıyorum zaten.
Abicim, siyasal islam eşittir din ile yönetilmek demek? Ne anlatıyorsun hala? Siyasal islam ile yönetilsen sence hala buralarda olur muydun? Bu siyasal islam ile yönetilmek falan değildir.
Bak tekrar diyorum. Konu din ve kültür.
Ve bizim siyasal islam ile alakamız yok. Sadece hükümet islamcı davranıyor.

Siyasal İslamın normal islamla zerre kadar alakası yok.
Siyasal İslamın amacı para kaldırmak zengin olmak.
Normal İslamiyetin amacı ise namaz kılıp yoksula yardım etmek ona iyi davranmaktır. İki şeyi birbirine karıştırmayın. Konuyla çok alakası yok diye uyarı gelebilir ama bu iki kavram karıştırılmaması için yazdım saygılar.

Bakın cinsellik erkek için değil kız içinde ihtiyaç ve ergenlik çağının sonuna gelen herkesin yaşaması gerekiyor.

Ben kız için ihtiyac değil demedim zaten kız tarafında da var abaza diyebilecegimiz tipler ilgi manyağı diyebilecegimiz kişiler ama bu bireysel bir konu ki ben kendi çevremde gördüğüm kadarıyla bu konuları ayıp olarak gören kıza rastlamadım. Bunun dışı ergenlik çağının sonu 21 falan ki çoğu kişi yaşıyor bu yaşa kadar yasamayanlarda küçük bir grup dinden dolayı olsa da çoğunluk kendine güvenmeme gibi konulardan dolayı yapamıyor.

İslam gelişmeye, bilime, sorgulamaya ve kadınlara karşı bir din olduğu için, benimseyen toplumlar birçok konuda gelişemiyor ne yazık ki.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı