Türkiye'de cinsellik neden tabu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Abicim, siyasal İslam eşittir din ile yönetilmek demek? Ne anlatıyorsun hala? Siyasal İslam ile yönetilsen sence hala buralarda olur muydun? Bu siyasal İslam ile yönetilmek falan değildir.
Bak tekrar diyorum. Konu din ve kültür.
Ve bizim siyasal İslam ile alakamız yok. Sadece hükümet İslam'cı davranıyor.

Yorumu gereksiz bulduğum için sildim, tartışmaya girmeye gerek yok.

@emircanunlts sen Orta Doğu zihniyetini çok yanlış anlamışsın. Orta Doğu zihniyeti; birbirine düşürülebilen, cahil, her şeye alet edilebilen ve ilme değil güce tapan insanlara denir. Ki bu zihniyet Atatürk zamanında da vardı, Sultan Süleyman zamanında da. Siyasal İslam ile de bir alakası olmadığını bu cümle kanıtlıyor zaten.

Abicim, siyasal islam eşittir din ile yönetilmek demek? Ne anlatıyorsun hala? Siyasal islam ile yönetilsen sence hala buralarda olur muydun? Bu siyasal islam ile yönetilmek falan değildir.
Bak tekrar diyorum. Konu din ve kültür.
Ve bizim siyasal islam ile alakamız yok. Sadece hükümet islamcı davranıyor.
Öncelikle ben senin abicin falan değilim, 16 yaşındaki çocuksun ahlaklı konuşmayı öğren.

İkincisi, din ile yönetilmek Teokrasidir. Türkiye, din ile yönetilmiyor. Türkiye'de İslam'a göre uygunsuz olan davranışlar, yarı-yasak olarak dayatılıyor. Sen din ile yönetilseydin, burada yazı bile yazamıyor olurdun.

Üçüncüsü, araştırmayı öğren. Teokrasi nedir git araştır. Türkiye, Siyasal İslam ile yönetilen en büyük ülkelerden birisi.

18-Figure3.2-1.png

Ben kız için ihtiyac değil demedim zaten kız tarafında da var abaza diyebilecegimiz tipler ilgi manyağı diyebilecegimiz kişiler ama bu bireysel bir konu ki ben kendi çevremde gördüğüm kadarıyla bu konuları ayıp olarak gören kıza rastlamadım. Bunun dışı ergenlik çağının sonu 21 falan ki çoğu kişi yaşıyor bu yaşa kadar yasamayanlarda küçük bir grup dinden dolayı olsa da çoğunluk kendine güvenmeme gibi konulardan dolayı yapamıyor.

İdaal yaş 14 15 de başlamalı kendi aralarında bakın 15 yaşındaki kız 40 yaşına erkekle birlikte olsum demiyoruz 15 yaşındaki kız ve 15 yaşındaki bir erkek birlikte olmalı korunma vs. uygulayarak Avrupa'da böyle ailelerde sıcak bakıyor ve eğitim veriyor.

İlk öncelikle saçmalamışsın kız arkadaş yapmanın ayıp ile ne ilgisi var kız arkadaş yapmak zor diye ayıp görüldüğünü mü sanıyorsun git bir araştır kız arkadaş yapmanın zor olmasının sebebi ayıp oldupu içinmiymiş! Onlyfans kısmına gelir isek öyle uygulamalar ülkemiz de batıya göre daha az rağbet görüyor ama para ödüyen belli bir kesim var fakat sanma ki böyle içerikler var diye böyle şeyler ayıplanmasın, çok ayıplanıyor o yüzden izleyenler ve para ödeyenler bunu gizlilikle sürdürüyor.

Sen ne dediğimi anla bir ilk başta kız arkadaş yapmaya demedim boşalma ayıp diyorlar demene dedim bir fikir savunmaya calisiyosun ama ne savunduğunu bilmiyorsun.

Haklısınız, siyasal İslam'ın din ile yönetilmekle alakası yok. İslam kelimesi de araya kaçmış zaten.
Ben insanların görüşünden bahsediyorum.
Konumuz insanların inanç duyduğu din, ülkenin yönetim biçimi değil.

@emircanunlts attığınız tablo yanlış olduğunuzu gösteriyor. Siyasal İslam, İnönü veya Atatürk zamanında dayatılan bir şey değildi. Ama o zihniyet o zaman da vardı ve eğitilmemişlikten dolayı bugünden daha fazlaydı.

Öncelikle ben senin abicin falan değilim, 16 yaşındaki çocuksun ahlaklı konuşmayı öğren.

İkincisi, din ile yönetilmek Teokrasidir. Türkiye, din ile yönetilmiyor. Türkiye'de İslam'a göre uygunsuz olan davranışlar, yarı-yasak olarak dayatılıyor. Sen din ile yönetilseydin, burada yazı bile yazamıyor olurdun.

Üçüncüsü, araştırmayı öğren. Teokrasi nedir git araştır. Türkiye, Siyasal İslam ile yönetilen en büyük ülkelerden birisi.

Eki Görüntüle 1480866
Tamam sen haklısın, yaşın falan büyük en iyisini sen biliyon. 😄
Abicim derken seni küçük gördüğüm için demedim.

İdaal yaş 14 15 de başlamalı kendi aralarında bakın 15 yaşındaki kız 40 yaşına erkekle birlikte olsum demiyoruz 15 yaşındaki kız ve 15 yaşındaki bir erkek birlikte olmalı korunma vs. uygulayarak Avrupa'da böyle ailelerde sıcak bakıyor ve eğitim veriyor.
İdeal bir yaş belirleyemezsin insan ne zaman istiyorsa o zaman yapmalı gidipte seks oyuncağın değil yani karşındaki kişi birini sevmeden yapılması gerektiğini düşünmüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı