Türkiye'de e-spor piyasası

Berkayu67

Centipat
Arkadaşlar gelin tartışalım. Bence Türkiye'de espor çok yavaş ilerleme katediyor. Diğer ülkelere kıyasla cidden çok yavaşız. Sonuçta bilgisayar ve oyun sektörü çok büyük ilerleme katediyor. Bence ilk nedeni anne-babaların hala bilgisayarlardan uzak durmaları. Ve ikinci neden ise bilgisayarlar fiyatlarının almış başını gidiyor oluşu. Keza dolar 7'yi geçti. Ama en büyük etkenin aile olduğunu düşünüyorum. Fikirlerinizi bekliyorum.

Doktor, mühendis olmayınca bir şey olunamaz denilen geri kafalı düşünce. Ayrıca, altyapı ve internet gelişmediği ve Avrupa ile teknolojik şartlar eşit olmadığı sürece e-spor falan gelişmez. Anca FIFA, Zula, CS:GO.

Avrupa ülkelerini imreniyorum. Mesela Danimarka'yı adamlar çok müthiş CS:GO oyuncuları çıkarıyorlar. Mesela kore adamlar LOL'ün kralları. Bizde saçma bir düşünce var oku adam ol. Abim beden eğitimi öğretmeni fakat 3 yıldır işsiz. Yani okuyarakta bir şey olunmuyor. Ülke çok kötü durumda.

Avrupa ülkelerini imreniyorum. Mesela Danimarka'yı adamlar çok müthiş CS:GO oyuncuları çıkarıyorlar. Mesela kore adamlar LOL'ün kralları. Bizde saçma bir düşünce var oku adam ol. Abim beden eğitimi öğretmeni fakat 3 yıldır işsiz. Yani okuyarakta bir şey olunmuyor. Ülke çok kötü durumda.
Dostum, ekonomi ve yönetim değişmek zorunda. 10 Olsa bile şükredin. Arjantin gibi olacağız yakında. 2023 De şu yönetimi gönderirse halk asıl Türk halkının başlangıçı başlayacak.

E sporun gelişememesindeki en büyük neden ekonomi. Ekonomi kötü olunca yurtdışından oyuncu alıp ligin kalitesini yükseltemiyorsun ve uluslararası arenada güzel başarılara imza atamıyosun. Buda global anlamda sponsor bulamamak demek. Zaten yerli sponsor bulmak başlı başına bir dert yeni gelişen bir sektör. Zaten ülkede adam akıllı bu işi önemseyen tek şirket Riot Games ligin kaliteside belli.

E sporun gelişememesindeki en büyük neden ekonomi. Ekonomi kötü olunca yurtdışından oyuncu alıp ligin kalitesini yükseltemiyorsun ve uluslararası arenada güzel başarılara imza atamıyosun. Buda global anlamda sponsor bulamamak demek. Zaten yerli sponsor bulmak başlı başına bir dert yeni gelişen bir sektör. Zaten ülkede adam akıllı bu işi önemseyen tek şirket Riot Games ligin kaliteside belli.
Evet tam da böyle. Ayrıca "Okuyup adam olmak" kavramını saçma buluyorsunuz fakat okuyup adam olanların sayısı fazlalaştıkça ülkemiz daha iyiye gider. Böylelikle E-Spor da gelişebilir.

Evet tam da böyle. Ayrıca "Okuyup adam olmak" kavramını saçma buluyorsunuz fakat okuyup adam olanların sayısı fazlalaştıkça ülkemiz daha iyiye gider. Böylelikle E-Spor da gelişebilir.
Okuyup adam olmak kavramını saçma bulduğumu nerden çıkardınız. Herkesin yapmak istediği iş farklı ilgi alanları farklı. Kaldı ki her e sporcu olan okumamış insan olmuyor bunun için burs veren üniversiteler bile var.

Evet tam da böyle. Ayrıca "okuyup adam olmak" kavramını saçma buluyorsunuz fakat okuyup adam olanların sayısı fazlalaştıkça ülkemiz daha iyiye gider. Böylelikle e-spor da gelişebilir.

Dostum Türkiye'de iş bulmak kumda elmas aramak kadar zor bir şey. Puanının çok yüksek olması gerekiyor. Veya işinde en iyilerinden birisi olmak gerekiyor. Bu da e-spora yönelimi arttırabilir. Ama dediğiniz gibi Türkiye'de bu işi önemseyen tek şirket Riot Games. Dünya'da en çok CS:GO oynayan ülke biziz ama en az e-sporcu çıkaran ülkede biziz.

Okuyup adam olmak kavramını saçma bulduğumu nerden çıkardınız. Herkesin yapmak istediği iş farklı ilgi alanları farklı. Kaldı ki her e sporcu olan okumamış insan olmuyor bunun için burs veren üniversiteler bile var.
Onu genel anlamda demiştim ama tabii ki okuyup iş bulmak zor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı