Türkiye'de eğlenmenin lüks olması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sorduğum kısım buydu, olanları görüyorsun ama hala güvenin tam, gerçeği görüp de inkar etmek olmuyor mu bu?
Ben de bunu merak ediyorum. O kadar şeyden sonra nasıl hala güvenebilir bir insan? Nereden geliyor bu güven?

Dedikleriniz yapılırsa cidden ben de " en azından artık bir şeyleri doğru yapıyorlar." derim. Ancak bu yinede hükümetin değişmesi gerektiği gerçeğini değiştirmez.
Sizin düşünceniz, ben de biliyorum ki sizin düşüncenizin değişmeyeceğini. Sizle kısa bir süredir sohbet ediyorum ne kadar doğru birisi olduğunuzu da buradan gördüğüm kadarıyla biliyorum. Doğru iş yaparlarsa o işe doğru diyeceğinizi de biliyorum. Umarım bu iş kısa zamanda düzelir de, evine ekmek götüremeyen baba, kirasını ödeyemeyen esnaf kalmaz. Buraya bir söz bırakayım. "Türk yurdunda yoksulluk o kadar azalsın ki, fakirlik suç sayılsın..."

Ben de bunu merak ediyorum. O kadar şeyden sonra nasıl hala güvenebilir bir insan? Nereden geliyor bu güven?
Arkadaş gerici takılmayın ne dersem diyim kendi bildiğini ittirme çabasında.
Sizin düşünceniz, ben de biliyorum ki sizin düşüncenizin değişmeyeceğini. Sizle kısa bir süredir sohbet ediyorum ne kadar doğru birisi olduğunuzu da buradan gördüğüm kadarıyla biliyorum. Doğru iş yaparlarsa o işe doğru diyeceğinizi de biliyorum. Umarım bu iş kısa zamanda düzelir de, evine ekmek götüremeyen baba, kirasını ödeyemeyen esnaf kalmaz. Buraya bir söz bırakayım. "Türk yurdunda yoksulluk o kadar azalsın ki, fakirlik suç sayılsın..."
Aynen güzel kardeşim o yüzden babası kendini yaktı çocuğuna kitap alamadığı için o yüzden adam tırına astı kendisini pazara gidemediği için o yüzden intahar etti eline iş ve aş yazan insan.

Arkadaş gerici ve bipolar takılmayın ne dersem diyim kendi bildiğini ittirme çabasında.

Daha önceki cümlelerimde de belirtmiştim, benim gözümde ne siz ne de diğer arkadaşlarımız ne cahil ne çomar ne de başka bir sıfat. Hepimiz bu memleketin değerli evlatlarıyız artık birbirimize gerici,cahil gibi ithamlar kullanmayalım.

Reform yapılınca düzelecek mi?

Hayal kurmayı bırakalım.

Hayal kurmak iyidir. Gerçekleşmesi daha da iyidir.

Sorduğum kısım buydu, olanları görüyorsun ama hala güvenin tam, gerçeği görüp de inkar etmek olmuyor mu bu?

Çünkü bu memlekette ben de yaşıyorum. Gündem de neler oluyor ve Türkiye bu olanlara nasıl cevap veriyor? Yunanistan bir şey yaptığı zaman Türkiye nasıl cevap veriyor? Benim için bunlarda önemli. Güvenimin tam olması neden biliyor musunuz? Çünkü artık devir bizim devrimiz. Şu an size komik gelebilir bu söylediklerim, fakat 4-5 sene sonra komik gelmeyecek.
Anonim olarak bırakma sözü Bilge Kağan'ın devlet nasıl yönetilmeli konusunda fikirleri bu.

Bilge kağanın sözü olduğunu biliyordum fakat kesin değildir rivayettir falan diye ismini yazmak istemedim. Şimdi oradan da "Bilge Kağan söylemedi bunu cahil herif" falan duymayalım :D.

Çünkü bu memlekette ben de yaşıyorum. Gündem de neler oluyor ve Türkiye bu olanlara nasıl cevap veriyor? Yunanistan bir şey yaptığı zaman Türkiye nasıl cevap veriyor? Benim için bunlarda önemli. Güvenimin tam olması neden biliyor musunuz? Çünkü artık devir bizim devrimiz. Şu an size komik gelebilir
Devir nasıl bizim devrimiz? Devir teknoloji devri ve bizim ülkemiz teknoloji namına pek bir şey yapmıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı