Türkiye'de hayatın zorluğu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

korsanplayer

Hectopat
Katılım
16 Temmuz 2016
Mesajlar
254
Arkadaşlar Türkiye'de hayat çok zor olmaya başladı. İnsanların pek çoğunun bir hobisi bile yok artık, en basitinden ben gitaristim İzmir'de yaşıyorum. Bildiğiniz üzere nem problemi var şehrimde Teller çok çabuk küfleniyor. Ben ise silgi ile silerek temizlemeye çalışıyorum telleri, kokusu elime sinmesin diye ama son 2 aydır elimi sürmez oldum çünkü artık sadece masraf kapısı benim için. En ucuz tel 45 lira o da 2 gün dayanırsa şükredin, insan o hali ile çalamıyor. Bir kulaklık alacak ağabeyim, 3 aydır kupon arıyor. Sonunda aldı, uğraştığına değdi mi orasını bilemem ama çok uğraştı. Demagoji yapmak için yazmıyorum bunları, biz ne ara bu hale düştük onu anlamıyorum. Allah'a şükür babam çalışır, yemeğimizi yeriz ayrı. Kendimiz çalışarak alıyoruz hobilerimizi. Zaten adam batma noktasına gelmiş, elimizden geldiğince yardım ediyoruz ama bilmiyorum abim ve kardeşlerim bu düzen ne zamandır böyle yürür. Türkiye gibi bir ülkede hala 1050 Ti hayal ekran kartı durumunda ise vay halimize, yoksa ben mi yanlışım?
Kafanızı şişirdim, kusura bakmayın ama yazasım geldi, en azından sizin gibi kaliteli insanlar bir perspektif kazandırır bana. Elimden geldiğince politika katmamaya çalıştım sanki katsam bir şey değişecek de :D.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Yüksek RPM

Hectopat
Katılım
15 Ağustos 2020
Mesajlar
9.405
Makaleler
1
Çözümler
22
Yer
Galax Çalışanı
Ülke kötü, durumlar berbat falan, evet, durum böyle.

Ama bunu isyan ederek çözemeyiz, yeni anladım sanırım.

Bir şeyler yapmazsak bu hep böyle ilerleyecek, şimdi diyeceksiniz ki "imkan yok, imkan sağlanmıyor".

Şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim:

 
Katılım
25 Temmuz 2016
Mesajlar
20.649
Makaleler
9
Çözümler
84
İsyan etmek yerine bu durumdan nasıl çıkarım diye düşünmelisin...
 

Yiğitt35

Hectopat
Katılım
27 Temmuz 2017
Mesajlar
1.972
Makaleler
2
Çözümler
10
Yer
Bağcılar :D
Normalde konu tam da birilerinin arkasından sövmelik fakat şimdi arkadaşın acısına bir de konu kapanma eklenmesin :) :D
 

1453 Fetih

Kilopat
Katılım
2 Ekim 2014
Mesajlar
1.197
Makaleler
3
Yer
Aydın
Ülke olarak düşünmektense global olarak bakarsan nerede yaşarsan yaşa heryerin bir zorluğu vardır. Bize başka yerler cazip gelir başkasına başka yerler cazip gelir. Yaşadığın müddetçe mücadele etmeye devam etmeliyiz ve çalışmalıyız. Türkiye'nin insan kalitesi yerlerde ve coğunluk eleştirmekten başka birşey yapmıyor. Bu günlerde geçerde daha iyi yerlere geliriz.
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı