Türkiye'de hayatın zorluğu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Beyaz zambaklar ülkesinde. Bu kitabı okuyun ülkenin sorunlarına siz çözüm bulun ağlamak sorun çözmüyor mesele eleştirmek değil eleştirdiğini yapabilmek.

Soumi (finlandiya) eskiden sadece isveç bağımlısı boş bir ülkeydi şimdi eğitim sistemi dünya birincisi.

Nasıl geldiler önce insanlara saygılı olmayı temiz olmayı öğrettiler sonra düzgün konuşmayı bir yaşam mimarı olmayı ve sonra insanları eğittiler ama eğitim derken sınav ile değil insanların merakına göre.

Dahası için beyaz zambaklar ülkesinde kitabını okuyun.
Okudum, siz her şikayetçi olanı aynı kalıba sokmayın ne olur. Karşınızda gördüğünüz bir insan unutmayın.

Arkadaş demeye çalışıyor ki alt sınıf öldü zenginler uçtu alt sınıf öldü öldü ulan bir kaymak olmuş 50 TL lükse giriyor artık alt sınıf için artık yemek yemek bile lüks millet artık öğle yemeği yemiyor para yetmiyor siz çalışın diyorsunuz zaten asgari ücretle çalışan biri 8 saatini çalışarak geçiriyor 8 saat uyku geri kalıyor 8 saat bunun ailesi yok mu eğlencesi yok mu bu kadar vicdansız olmayın ya

TR de hasta olmakta zor bir rapor almak için ne zorluklar cektik hastalik belli gunden gune kotulesiyorum. Raporu yetersiz verdikleri için bakim parasi alamiyoruz. Sorun sadece fiyatlarin artmasi degil. Emin olun bu ulke de herkes bir zorluk yasiyordur durumlar farkli olsa da.

Hocam evinde oturup şikayetçi olabilir hakkı, en doğal hakkı hatta ki ben kaç senedir çalışıyorum.

Hocam istersen ülkenin durumu çok iyi olsun yine çalışmayana ekmek yok. Çalışıp ta eleştiriyorsan o ayrı. Oturup eleştirmek kuru gürültüden ibarettir.

Her insanı gördüğünüz muhteşem başarı hikayelerinde ki insanlarla kıyaslayıp o yapmış sende yap diyemezsiniz. İnsan robot değildir ve bazı şeylere katlanma oranları farklıdır.
Asıl mesele asgari ile yapılan nedir?

Arkadaş demeye çalışıyor ki alt sınıf öldü zenginler uçtu alt sınıf öldü öldü ulan bir kaymak olmuş 50 TL lükse giriyor artık alt sınıf için artık yemek yemek bile lüks millet artık öğle yemeği yemiyor para yetmiyor siz çalışın diyorsunuz zaten asgari ücretle çalışan biri 8 saatini çalışarak geçiriyor 8 saat uyku geri kalıyor 8 saat bunun ailesi yok mu eğlencesi yok mu bu kadar vicdansız olmayın ya
aga bu arada asgari ücret alan birinin sadece 8 saat çalışması rüya gibi bi şey :))

Her insanı gördüğünüz muhteşem başarı hikayelerinde ki insanlarla kıyaslayıp o yapmış sende yap diyemezsiniz. İnsan robot değildir ve bazı şeylere katlanma oranları farklıdır.
Asıl mesele asgari ile yapılan nedir?

Millet daha kıyafete para bulamıyor.
Aga bu arada asgari ücret alan birinin sadece 8 saat çalışması rüya gibi bir şey :))

Gördüklerimden söylemiştim 16 saat çalışıp asgari ücret aşağısını alan gördüm.

Karamsar olacak fakat bu düzen en azından bu nesil yaşlanıp ölene kadar devam eder muhtemelen. Ülkeyi düzeltmek, eğitimi oturtmak zaman alır. Yapabileceğimiz tek şey çocuklarımız için iyi bir hayat yaratmak olur.
Onlar da kendi çocukları için aynı fedakarlığı yapmak zorunda, bu döngüye sokulmuş durumdayız.

1) yargilamadim.
2) hayati boyunca bir şey ogrenmemis ya da bilgisi olmayan insana ne demeli? Cahil bir insan anca ses çıkartır. Gerisi boş.

Devamlı şekilde insanlar üzerine suçlama yöneltmenizi, ben okurken yoruldum. "Cahil insan","boş","vasıfsız" gibi laftalamalarla sürekli devam edilmemesi gerektiğini biliyor olmanız gerekmekte sanki. İnsanlara bir kitap okumaktan bir şey olmaz diyen birinin toplum önünde sürekli bir kesimi aşağılama olayına girişilmemiş olmasına rağmen bile olsa bu şekilde sürekli yazmaması gerekmez miydi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı