Türkiye'de hayatın zorluğu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İcraat beklemek için çeşitli alanlarda kabiliyeti yüksek bireyler yetiştirmiş olmak zorundasınızdır. Sürekli ağzında icraat örneği verenlerin çeşitli imkansızlıklarla boğuşan bireyler için nasıl imkan yaratacağını da anlatmasını dilemekteyim. İcraat için belirli bir bilgi birikimi ve çeşitli güvenceler gerekiyor bana göre. Durduk yere bilgisiz ve güvencesiz kimse "Aaaa bakın şu icraati yaptım" diyecek kadar naif değil. İnsanların yaşam şartları zorlandıkça onlardan icraat -elinden geldiğinden fazla ve yeteneksiz şekilde- beklemek tamamıyla boşa çabadır ve bunu görmek için de üst zekalı olmaya da gerek yoktur. Atılacak laflara ithafen de şunları ekleyeyim tartışma falan da aramıyorum: Herkes 3 efor sarf edip 1 kazanmak istemez bu yüzden de suçlamanaz. İnsanların psikolojisi her zaman güçlü olmaz. Herkesten -zor şartlar altında- emeğine değmeyen şekilde fedakarlık göstermesi beklenemez.

Her zorlukta kaçar mısınız?
Hocam, kaçmayı falan vatan edebiyatı yapmayın bana. Ben buralı değilim burada yaşadığım için de o kadar pişmanım ki zaten, hiç doğmasaydım diyorum burada keşke. Daha detaya girersem hoş olmayan yerlere gireceğim o yüzden gerek yok kim nerede istiyorsa orada yaşasın. Hayatımın geri kalanını çürütmek istemiyorum daha da.

Hocam, kaçmayı falan Vatan edebiyatı yapmayın bana. Ben buralı değilim burada yaşadığım için de o kadar pişmanım ki zaten, hiç doğmasaydım diyorum burada keşke. Daha detaya girersem hoş olmayan yerlere gireceğim o yüzden gerek yok kim nerede istiyorsa orada yaşasın. Hayatımın geri kalanını çürütmek istemiyorum daha da.

İşte aradığım yorum bu!

Ülke kötü, durumlar berbat falan, evet, durum böyle.

Ama bunu isyan ederek çözemeyiz, yeni anladım sanırım.

Bir şeyler yapmazsak bu hep böyle ilerleyecek, şimdi diyeceksiniz ki "imkan yok, imkan sağlanmıyor".

Şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dostum herkes iyi yerlere gelmek zorunda değil bazı şeyler makamsız rütbesiz elde edilebilmeli.

Hocam, kaçmayı falan Vatan edebiyatı yapmayın bana. Ben buralı değilim burada yaşadığım için de o kadar pişmanım ki zaten, hiç doğmasaydım diyorum burada keşke. Daha detaya girersem hoş olmayan yerlere gireceğim o yüzden gerek yok kim nerede istiyorsa orada yaşasın. Hayatımın geri kalanını çürütmek istemiyorum daha da.

Zaten gitmeyin ya da gidin demedim. Kaçmak derken yılmak anlamında.

İcraat beklemek için çeşitli alanlarda kabiliyeti yüksek bireyler yetiştirmiş olmak zorundasınızdır. Sürekli ağzında icraat örneği verenlerin çeşitli imkansızlıklarla boğuşan bireyler için nasıl imkan yaratacağını da anlatmasını dilemekteyim. İcraat için belirli bir bilgi birikimi ve çeşitli güvenceler gerekiyor bana göre. Durduk yere bilgisiz ve güvencesiz kimse "Aaaa bakın şu icraati yaptım" diyecek kadar naif değil. İnsanların yaşam şartları zorlandıkça onlardan icraat -elinden geldiğinden fazla ve yeteneksiz şekilde- beklemek tamamıyla boşa çabadır ve bunu görmek için de üst zekalı olmaya da gerek yoktur. Atılacak laflara ithafen de şunları ekleyeyim tartışma falan da aramıyorum: Herkes 3 efor sarf edip 1 kazanmak istemez bu yüzden de suçlamanaz. İnsanların psikolojisi her zaman güçlü olmaz. Herkesten -zor şartlar altında- emeğine değmeyen şekilde fedakarlık göstermesi beklenemez.
Hislerime tercüme oldun bir nevi bu ülkede herkes makam, mevki sahibi olamaz ki olmayanlar ölün mü? Bu düşünce bu ülkeyi bugün bu hale getirdi.

İnsanların vasıfı yok kalkmış laf ediyor.
İşi gücü sövmek ama benim ne faydam var desen? Elde var sıfır.
Gidin ve eger bir isler başarmak isterseniz çalışın. Mesela benim ulkem 3060 Ti kolay alsın ya da adalet olsun dersen git ve çalış.
Evet çalış, neden mi?
Eger sen çalışırsan belki sen meyvesini yeyemezsin ama senden sonrakiler yer. Ve onlara iyi bir gelecek bırakırsınız.
Bunlari burada konuşmak bir şey değiştirmez o yüzden gidin ve çalışın. Ben çalışmaya gidiyorum su an.
Dünyaya bir kere geldim dostum, ömrüm boyunca 5 6 bin lira alıp susmamı bekliyorsan yanlış düşünüyorsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı