Türkiye'de herkesin çok dolu olması

9.18'de konuşmaya başlayan dayıyı yumruklayasım geldi. Sinir krizine girdim şuracıkta. Birde hayatı tecrübe et diyor... Neyse birşey demeyeceğim.
Çocuk çok güzel cevaplar vermişte o söze bir cevap vermemiş. Ben olacaktım orda o lafı ağzına tıkardım. Hayatı tecrübe edenlerin döneminde ülkemiz bu hale geldi zaten. Ne olduysa onların döneminde oldu. O zamanda boş boş konuşanlar vardı hala var. Artık o dönem bitti. Bırakta gençler konuşsun. Şuan ki ekonomiden bahsediliyor adam hayatı tecrübe et diyor. Şuan ki ekonomi için ben neyin hayatını tecrübe edeyim. Ekonomi tartışmak için hayat tecrübesi değil IQ lazım. Ve eminim bu gencin IQ'su oradaki hayatı tecrübe eden adamdan daha yüksektir.

Bana, dolu olmayan birini göster, sana neden dolu olduğumuzu söyleyeyim.
Neden dolu olduğumuzu bende biliyorum çünkü bende doluyum o yüzden bunları yazdım. Yine moderatör arkadaşların başlık düzenleme şekline kurban gittim 😀

Çocuk çok güzel cevaplar vermişte o söze bir cevap vermemiş. Ben olacaktım orada o lafı ağzına tıkardım. Hayatı tecrübe edenlerin döneminde ülkemiz bu hale geldi zaten. Ne olduysa onların döneminde oldu. O zamanda boş boş konuşanlar vardı hala var. Artık o dönem bitti. Bırakta gençler konuşsun. Şu anki ekonomiden bahsediliyor adam hayatı tecrübe et diyor. Şu anki ekonomi için ben neyin hayatını tecrübe edeyim. Ekonomi tartışmak için hayat tecrübesi değil IQ lazım. Ve eminim bu gencin IQ'su oradaki hayatı tecrübe eden adamdan daha yüksektir.

Aynen öyle, "hayatı tecrübe et"miş. Kendisinin hayatı tecrübe ettiği de şüpheli. Yav sen köyünden çıktın mı da hiç araştıran, okuyan, gelişime açık olan bireylere hayatı tecrübe et diyorsun? Sen hayatı bir kere bile sorgulamamışsındır, o kokan nefesinle gelirsin bizim gibi gençlere öğüt verirsin, bre cahil seni. Daha fazla yazardım da, işin sonunun karakolda bitmesini istemem, neyse zaten farkında olan herkes farkında, bu dünyada hiçbir şey kalıcı değildir, her şey gelip geçicidir.

Aynen öyle, "hayatı tecrübe et"miş. Kendisinin hayatı tecrübe ettiği de şüpheli. Yav sen köyünden çıktın mı da hiç araştıran, okuyan, gelişime açık olan bireylere hayatı tecrübe et diyorsun? Sen hayatı bir kere bile sorgulamamışsındır, o kokan nefesinle gelirsin bizim gibi gençlere öğüt verirsin, bre cahil seni. Daha fazla yazardım da, işin sonunun karakolda bitmesini istemem, neyse zaten farkında olan herkes farkında, bu dünyada hiçbir şey kalıcı değildir, her şey gelip geçicidir.

Yukarıda yazdığımı okumuşsanız sizi tabir ettim yazımda.

Yukarıda yazdığımı okumuşsanız sizi tabir ettim yazımda.
Z kuşağı kadar taş düşsün kafanıza yeter artık, Z kuşağı Z kuşağı, ne var bu Z kuşağında? Her önüne gelen şeye inanmadığı için, sorguladığı için ve okuduğu için mi bu nefretiniz Z kuşağına? Sizin görüşten olmayanları zaten her fırsatta gömün, eleştirin. Hayır eleştirseniz gene iyi de kör topal eleştiriyorsunuz sadece. Kurban olun Z kuşağına, tırnağı bile etmezsiniz.

Z kuşağı kadar taş düşsün kafanıza yeter artık, Z kuşağı Z kuşağı, ne var bu Z kuşağında? Her önüne gelen şeye inanmadığı için, sorguladığı için ve okuduğu için mi bu nefretiniz Z kuşağına? Sizin görüşten olmayanları zaten her fırsatta gömün, eleştirin. Hayır eleştirseniz gene iyi de kör topal eleştiriyorsunuz sadece. Kurban olun Z kuşağına, tırnağı bile etmezsiniz.

Ben ben zihniyeti ülkeyi çağdaş yapmaz. Siz istediğinizle dalga geçiceksiniz size laf gelince ben Z kuşağıyım. Arsızlığa cesaret zinaya aşk dediler. Bir neslin ahlakını işte böyle yediler.

Geri
Yukarı