Türkiye'de Hiçbir Şey Yapılamaz Anlayışı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yalnız Tübitak tarafından kabul edilmemesi Tübitak'ın içindekilerinin de hain olduğu içindir. O projeleri gidip başka ülkelere veriyorlar. Şuanda Tübitak temizlenmiş diyorlar, bakacağız.

Hainleri oraya ben koymadım herhalde. Her halükarda daha düne kadar o hainler tarafından iktidara getirilen kişiler araları bozulunca ayrı düştüler.

Hainler gitti. Yerine gelen badem bıyıklılılar çok mu bilim meraklısı ? Türkiye, Atatürk sayesinde içinde bulunduğu Orta Doğu bataklığından sıyrılmış bir ülke idi. Ama uzun zamandır maalesef sistematik olarak bir gerizekalılaştırma çabası var...

Son düzenleme:
O zaman butun bunlari kabulleneceksiniz ve bir an once ulkeyi terkedip gideceksiniz.

Sana soracak değilim nezaman gideceğimi. Aklıma eser giderim canım sıkılır dönerim. Sana fikrini soran olmadı bu konuda. Beni kendi yaşamım alakadar eder ve bunun böyle bir "gerileme çabası" olan ülkede mahvolmasınada izin vermem.

Recep Ağabey'in dediği yanlış bir şeydir. Türkiye'de İmam Hatip okullarında diğer okullar gibi eğitim verilmekte, sadece fazladan din dersi uygulanmaktadır. Hatay Narlıca İmam Hatip Ortaokulu inşaatı bitmiştir. Broşüründe Fen Liselerinde olmayan bir sürü ek oda görmüştüm.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan ergen. Yaşın kaç senin çocuğum ? Benim ablam İmam Hatip'te öğretmen. Diğer ablamın kızı İmam hatip'te okuyor. Bana o büyüklerinden kafana sokulan bilgileri vermeye kalkma evlat! Broşürde görmüşmüş.

Ne kadar İmam Hatip okuyan varsa normal liseye puanı yetmeyendir.

Kaldı ki fazladan din dersi yerine fazladan felsefe dersi verilse daha iyi olmaz mı? Din ile yoğrulan ülkelerin bugün ne halde olduğunu çok iyi görüyoruz. Suriye, Yemen, Mısır... Orta Doğu'ya bakmanı da söyledi mi sana o İmam Hatip'leri öven papağanların ?

Hiç gerçekçi durmuyor temizleneceği. Kesinlikle kabul ediyorum, TUBİTAK içinde yıllardır yapılanan ve yapılandırılmasına izin verilen bir örgüt yüzünden, özellikle son 10 yılda müthiş bir geriye gidiş var, en örneği olarak Pardus geliyor benim aklıma ve proje yarışmaları. Bilimsel bir projenin reddedilip, sırf cemaat okulundan katıldı diye dandirik bir projenin kabul gördüğünü defalarca duydum lisede. Şimdi temizleniyor diyorlar da, temizlenenlerin yerine gelecek olanların liyakat sistemine göre geleceğine inanıyor musunuz? O mülakatlarda, sınavlarda sorulacak soruların "ne odaklı" olacağını az çok tahmin edebiliyoruz; o yüzden bir süre daha umutsuzum ben TUBİTAK konusunda...

Tam olarak bundan bahasediyorum işte. Zamanında malum kişileri oraya yerleştirebilecek kadar kafası çalışmayan adamların bugün Tübitak'ı temizleyip bilim yuvası haline getirebileceklerine inanmak düzepdiz salaklıkltır!

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan ergen. Yaşın kaç senin çocuğum ? Benim balam İmam Hatip'te öğretmen. Diğer ablamın kızı İmam hatip'te okuyor. Bana o büyüklerinden kafana sokulan bilgileri vermeye kalkma evlat! Broşürde görmüşmüş.

Ne kadar İmam Hatip okuyan varsa normal liseye puanı yetmeyendir.

Kaldı ki fazladan din dersi yerine fazladan felsefe dersi verilse daha iyi olmaz mı? Din ile yoğrulan ülkelerin bugün ne halde olduğunu çok iyi görüyoruz. Suriye, Yemen, Mısır... Orta Doğu'ya bakmanı da söyledi mi sana o İmam Hatip'leri öven papağanların ?

Tam olarka bundan bahasediyorum işte. Zamanında malum kişileri oraya yerleştirebilecek kadar kafası çalışmayan adamların bugün Tübitak'ı temizleyip bilim yuvası haline getirebileceklerine inamak düzepdiz salaklıkltır!
Sorun aslında din dersi verilmesinde değil. O derside düzgün vermiyorlarki. En azından bişeyler katabilir ama yok...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı