Türkiye'de hikayeli oyun alamamak

Oyun oynamak artık lüks, neden mi? Son çıkan oyunları oynamak için tüm her şey dahil 6000 liralık bir sistem gerekiyor. Tamam sistemi aldın, sıra oyunlarda. Yeni çıkan oyunlar en az 250 liradan başlıyor. Oyunu da aldın diyelim, kısa sürede indirmek için güzel bir altyapı yani internet lazım. Maalesef ülkemizde bu da lüks. Forza Horizon 4 aldım, 2 gündür bilgisayar açık halen 50GB indi siz düşünün :D

Oyun oynamak artık lüks, neden mi? Son çıkan oyunları oynamak için tüm her şey dahil 6000 liralık bir sistem gerekiyor. Tamam sistemi aldın, sıra oyunlarda. Yeni çıkan oyunlar en az 250 liradan başlıyor. Oyunu da aldın diyelim, kısa sürede indirmek için güzel bir altyapı yani internet lazım. Maalesef ülkemizde bu da lüks. Forza Horizon 4 aldım, 2 gündür bilgisayar açık halen 50GB indi siz düşünün :D.

Başaramadık abi. :(

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2014'de Aral Game'de PS3 GTA 5 220 liraydı. O zaman bile çok yüksek gelmişti bana. Ekonomi ile alakalı maalesef.
Aslında oturup ağlamak yerine artık bizde üretmeye başlayabiliriz. Bence bu konuda herkes bilinçlenmeli ve elinden geleni yapmalı. Sonuçta biz hiçbir şey yapmadan "ya bu fiyatlar çok yüksek of ya" dersek ne değişecek ki? Hani desek ülkeyi yöneten kişiler değişse bazı şeyler değişir mi? Belki de evet ama her ne olursa olsun üreten bir toplum olamazsak alım gücümüz de değişmeyecektir.

Açıkça şu zaman da ben korsan indirme taraftarındayım. Korsan indirin arkadaş kusura bakmayın ama bu oyun fiyatlarına kimsenin yetecek parası yok. İyi bir sistemim olduğu halde bu sene satın aldığım oyun anca Cyberpunk 2077 oldu. Bu yazıdan sonra ban yer miyim bilmiyorum ancak korsan indirmek şu an en iyisidir.

Kardeş sonuna kadar arkandayım seni banlıyacak kişi düşünsün ben korsan oyun kullanmıyorum ama kullananada yapma demem diyemem aleti almışsın oyun oynayamıyorsun kullanana karşı değilim.

Oyun fiyatları pahalı ve sistemlerde pahalı. Genellikte indirimleri takip ederek oyun alıyorum. Yeni nesil oyunları sevmiyorum. Eski oyunlar daha cazip geliyor.

Geri
Yukarı