Türkiye'de kadına ve erkeğe şiddet

İyi güzel hoş diyorsunuz da bu konudaki feminazice yorumunuz ne?

Eki Görüntüle 629398
Bunu nasıl bir işsizlik ile buldunuz bilmiyorum korkulur sizden 😀

Mesaj konu ile alakalı konuyu okursanız anlarsınız.

Kısıtlı yönetim, şeriat benzeri gibi bir şey olduğunda insanlar korku altında hiçbir şey üretmeden yaşıyor, fazla özgürlükçü bir yönetim olunca, Feminizm, LGBT, SJW gibi saçma sapan gruplar ortaya çıkıyor. İnsanlığın kontrol altına alınması gerekiyor ama nasıl?

Artık kızlar ayı gibi, erkekleri nerede görse aşşağılamak için can atıyorlar, sonra biz bişey deyince, yok kadına el kalkmazmış, yok biz kadınız, yok saygı göster.
Bide bu aptalca tepkileri verirken lan kelimesini katmaları varya, delirmek için yeterli bir sebep.

Doğuda erkekler baskın, batıda kadınlar baskın. Gözlemim bu.
Yanlış düşünüyorsun. Kadın-Erkek ilişkisini sâdece evlilik olarak algılama. Doğu'da kadın ağzına s*çsa normal tartışma bile yapamazsın ağzını açtığın anda erkekler saldırır kızlar çirkefleşmeye başlar. (Ama ne hikmet ise evlilikte ses çıkarmıyorlar. Çok tuhaf.)

Son düzenleme:
Bunlar bilinç eksikliği ve ailede alınan eğitimin yetersizliğinden kaynaklanıyor. Daha ailede ''Erkek adam ağlamaz. Sen karı mısın?'' gibi söylemlerle karşı karşıya kalan erkek gücünü göstermek ve hegomanyasını kurmak zorunda hissediyor. Tabii ben bu şiddet sorunun birçok nedeninin olduğunu düşünüyorum. Fakat en önemli sebep olarak ekonomiyi görüyorum. Bugün ekonomik olarak daha sıkıntılı ailelerde şiddet daha ön plana çıkıyor. Bunun yanı sıra görücü usulü evlilik , beklentilerin karşılanmaması , aile zoruyla evlenme gibi sıkıntılarda şiddeti tetikliyor.Evli bir çift çıkıp dışarıda bir yemek bile yiyemiyor. Özellikle çocuk olduktan sonra hayat duruyor. Burada iş sevgiye , sadakata düşüyor. Fakat taraflardan birinde bu duygulardan birisi eksik olunca iş çığırından çıkıyor ve şiddet doğuyor. Bir nedeni de insanın doğasında olan vahşiliğin çocukluktan dışarı çıkartılması.

Geri
Yukarı