Türkiye'de koronavirüs

Artık ekstra korumayla gezmeye başladılar görüyorum ben, iki kolunda da maske var çoğunda. :D
Her seferinde 150 yolcu taşıyan tıklım tıklım metrobüste ağızlarını koruyan fazlaca insan var. Etrafımda 2 kişi var bile. Çıkar abi takma, ne gerek var. Duruşun belli olsun. Hastalığa inanmıyorum diyenler bile daha samimi geliyor.

Maske, mesafe ve temizliği okula giden küçük çocuklar nasıl yapacaklar?

Üniversiteler açılınca mesafe nasıl sağlanacak, amfiler doluluktan yerlerde otuyor öğrencliler.

Herkes riayet etse sorun değil, etmeyenler yüzünden endişeleniyoruz. Çünkü benim temizliğe dikkat etmem 100lerce buna dikkat etmeyen insanla aynı yaşam alanını paylaştığımda bir anlam ifade etmiyor.

Otobüste adamın ağzında maske var öksürürken maskeyi çıkarıp öksüyor. Ne temizliğinden bahsediyoruz.

Günlük 15000-20000 rakamları? çok iyimsersiniz.

Rakamlar önemli, çünkü rasyonel devletler bu rakamlara göre tedbirler alıyorlar. Gerçek rakamları bilmek bu ülkenin vatandaşlarının hakkı değil mi? Fransa da 30000 vaka, italya da 7000 vaka olunca açıklıyorlar, bizde neden bu rakamlar hep 1000lerde seyrediyor.

Hükümetin politikası sürü bağışıklığı da olabilir ama bunu vatandaşına anlatmalı, vatandaşıyla paylaşmalı.

Bide şöyle bir sıkıntı var. Yani maske nefes almamızı aslında bir nebze de olsa zorlaştırıyor yani belli süre sonra evet alışıyorsun ancak çokta sağlıklı değil. Yapacak bir şey yok dışarıdayken maske, İşin varsa birde siperlik al.

Bide şöyle bir sıkıntı var. Yani maske nefes almamızı aslında bir nebze de olsa zorlaştırıyor yani belli süre sonra evet alışıyorsun ancak çokta sağlıklı değil. Yapacak bir şey yok dışarıdayken maske, İşin varsa birde siperlik al.
Geçen gün bir haber okumuştum ilk okula giden 3 çocuk maskeden zehirlenerek ölmüştü. :(
Maske, mesafe ve temizliği okula giden küçük çocuklar nasıl yapacaklar?

Üniversiteler açılınca mesafe nasıl sağlanacak, amfiler doluluktan yerlerde otuyor öğrencliler.

Herkes riayet etse sorun değil, etmeyenler yüzünden endişeleniyoruz. Çünkü benim temizliğe dikkat etmem 100lerce buna dikkat etmeyen insanla aynı yaşam alanını paylaştığımda bir anlam ifade etmiyor.

Otobüste adamın ağzında maske var öksürürken maskeyi çıkarıp öksüyor. Ne temizliğinden bahsediyoruz.

Günlük 15000-20000 rakamları? Çok iyimsersiniz.

Rakamlar önemli, çünkü rasyonel devletler bu rakamlara göre tedbirler alıyorlar. Gerçek rakamları bilmek bu ülkenin vatandaşlarının hakkı değil mi? Fransa'da 30000 vaka, İtalya'da 7000 vaka olunca açıklıyorlar, bizde neden bu rakamlar hep 1000'lerde seyrediyor.

Hükümetin politikası sürü bağışıklığı da olabilir ama bunu vatandaşına anlatmalı, vatandaşıyla paylaşmalı.

Biraz korkuyorlar paylaşmaya, panik yaparız diye düşünüyorlar. Hazır Sistemi'de oturtmuşken fırsattan istifade devam ettiriyorlar.

Onun çok yolu var. Bu çenelerine indiren arkadaşlar için bahane sadece. Ben özel üniversitede çalışan birisiyim. Maskesiz öğrenci alınmıyor içeri. Gel gör içerde maskeli öğrenci yok. Açılınca perişan olacağıma eminim. Can güvenliğim yok.

Geri
Yukarı