Türkiye'de Linux neden çok bilinmiyor?

O sorun bir driver sorunu, 1 kere çözüme ulaştırdınız mı daha olmaz. Ama Windows'da her daim güncelleme geliyor yani her an ayvayı kemirmeye başlayabilirsiniz.
Şu an hiç başlamadım kemirmeye öyle de devam eder umarım.

Türkiye'de Linux neden çok bilinmiyor merak ettim.
Bilinmediğini nereden çıkardın kardeş? Linux'u kullanmak sıkıntı kullanım alışkanlığı var ve işlerin çoğu Windows üzerinde daha rahat yapıldığından PC donanımları Windows üzerinde daha verimli çalıştığından dolayı insanlar Linux'u tercih etmiyor. Bende bir sürü Linux sürümü denedim mesela en basitinden benim ana kartın tümleşik ses kartı Realtek ama Linux'u kurduğumda çok rezalet teneke gibi bir ses veriyor ayrıca oyunlar da Nvidia Grafik sürücülerini kurduğum halde düşük performansla çalışıyor Windows'un Directx'i gibi bir performans alamıyorsun hatta 2 ay önce kısa bir süreliğine Zorin OS test amaçlı kurmuştum örnek vermem gerekirse ETS 2 Windows 10 da en yüksek ayarlarda 45, 55 FPS alırken Linux da bu oran 7 ile 18 FPS arasına düştü o yüzden tercih sebebi olmuyor.

Bilinmediğini nereden çıkardın kardeş? Linux'u kullanmak sıkıntı kullanım alışkanlığı var ve işlerin çoğu Windows üzerinde daha rahat yapıldığından PC donanımları Windows üzerinde daha verimli çalıştığından dolayı insanlar Linux'u tercih etmiyor. Bende bir sürü Linux sürümü denedim mesela en basitinden benim ana kartın tümleşik ses kartı Realtek ama Linux'u kurduğumda çok rezalet teneke gibi bir ses veriyor ayrıca oyunlar da Nvidia Grafik sürücülerini kurduğum halde düşük performansla çalışıyor Windows'un Directx'i gibi bir performans alamıyorsun hatta 2 ay önce kısa bir süreliğine Zorin OS test amaçlı kurmuştum örnek vermem gerekirse ETS 2 Windows 10 da en yüksek ayarlarda 45, 55 FPS alırken Linux da bu oran 7 ile 18 FPS arasına düştü o yüzden tercih sebebi olmuyor.
Kullanım alışkanlığını da ekleyeyim argüman konuma bari. NVIDIA Optimus varsa ve mod Intel'deyse veya Nouveau kullanılıyorsa FPS az olabilir, Proprietary sürücüyü kurup düzeltirsin. Verimlilik derken de 200MB kullanabilen bir DWM varken Linux'te RAM canavarı Windows'a ne demeli?

Bilinmediğini nereden çıkardın kardeş? Linux'u kullanmak sıkıntı kullanım alışkanlığı var ve işlerin çoğu Windows üzerinde daha rahat yapıldığından PC donanımları Windows üzerinde daha verimli çalıştığından dolayı insanlar Linux'u tercih etmiyor. Bende bir sürü Linux sürümü denedim mesela en basitinden benim anakartın tümleşik ses kartı Realtek ama Linux'u kurduğumda çok rezalet teneke gibi bir ses veriyor ayrıca oyunlar da NVIDIA grafik sürücülerini kurduğum halde düşük performansla çalışıyor Windows'un DirectX'i gibi bir performans alamıyorsun hatta 2 ay önce kısa bir süreliğine Zorin OS test amaçlı kurmuştum örnek vermem gerekirse ETS 2 Windows 10 da en yüksek ayarlarda 45, 55 FPS alırken Linux da bu oran 7 ile 18 FPS arasına düştü o yüzden tercih sebebi olmuyor.
Wi-Fi kartımı Windows'ta doğru düzgün kullanamıyorum, bu verimlilik nerede ise bize de ver de kullanalım. Bilgisayarda RAM bırakmaması da cabası, bilgisayar sanki 5 yıllık bilgisayarmış gibi oluyor Windows'ta. Verimlilik sırlarını bize de anlat.

Kullanım alışkanlığını da ekleyeyim argüman konuma bari. NVIDIA Optimus varsa ve mod Intel'deyse veya Nouveau kullanılıyorsa FPS az olabilir, Proprietary sürücüyü kurup düzeltirsin. Verimlilik derken de 200MB kullanabilen bir DWM varken Linux'te RAM canavarı Windows'a ne demeli?
Hangi DWM 200mb kullaniyor 🤯 YouTube'da Mental Outlaw kanalinin Gentoo Box'u dwm ile ~100< civari RAM kullaniyor.

Hangi DWM 200mb kullaniyor 🤯 YouTube'da Mental Outlaw kanalinin Gentoo Box'u dwm ile ~100< civari RAM kullaniyor.
Void'de 60 MB kullanan görmüştüm. Başka bir forumdandı. Söylesem ban falan yer miyim?

Bende öyle oluyordu ama .xinitrc dosyam pek kalabalık. Arkadaki işlemlerim de var.
Kod:
slstatus &
setxkbmap tr &
pulseaudio &
lxqt-policykit-agent &
feh --bg-fill /home/enginar/Pictures/wallpapers/3.png
exec dbus-launch --autolaunch=$(cat /var/lib/dbus/machine-id) dwm

Void'de 60 MB kullanan görmüştüm. Başka bir forumdandı. Söylesem ban falan yer miyim?
Yok yahu yemezsin. Kaynak olarak paylaşılmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı