Türkiye'de Linux neden çok bilinmiyor?

Bende öyle oluyordu ama .xinitrc dosyam pek kalabalık. Arkadaki işlemlerim de var.
Kod:
slstatus &
setxkbmap tr &
pulseaudio &
lxqt-policykit-agent &
feh --bg-fill /home/enginar/Pictures/wallpapers/3.png
exec dbus-launch --autolaunch=$(cat /var/lib/dbus/machine-id) dwm

Yok yahu yemezsin. Kaynak olarak paylaşılmalı.
Valla bulamadım konuyu.

Bende öyle oluyordu ama. Xinitrc dosyam pek kalabalık. Arkadaki işlemlerim de var.
Kod:
slstatus &
setxkbmap tr &
pulseaudio &
lxqt-policykit-agent &
feh --bg-fill /home/enginar/Pictures/wallpapers/3.png
exec dbus-launch --autolaunch=$(cat /var/lib/dbus/machine-id) dwm.
Neden setxkbmap tryi arka planda başlatıyorsun? Ayrıca feh için ~/.fehbg kullanabilirsin, boşu boşuna uğraşman gerekmez. Bir de lxqt-policykit-agent ne?

Üşengeciz çünkü. O yüzden.

Neden setxkbmap tryi arka planda başlatıyorsun? Ayrıca feh için ~/.fehbg kullanabilirsin, boşu boşuna uğraşman gerekmez. Bir de lxqt-policykit-agent ne?
Elim çarpmış :p Yine de çalışıyor. lxqt-policykit-agent şu:
Screenshot_2021-12-04_20-20-08.png

Nasil Windows'ta CMD'ya da PowerShell kullanmiyorsan bu herhangi bir GNU/Linux dagitiminda da ayni.

Hadi ya, Windows da en basit işlem olan bir uygulama yüklemek için store güncellemek, store da ki uygulama listesini almak, repo source / signing key eklemek gibi bir ton gereksiz saçmalık olduğunu bilmiyordum.

Thunar'da HDD'mi Mount ederken, virt-Manager'da QEMU'ya bağlanırken istiyor. Yeni derledim, eğer bu olmazsa polkit bulamıyordu.
Thunar'ı bilemeyeceğim, ama virt-Manager için polkite gerek yok.

1638649329808.png

/etc/libvirtd.conf da bu ayarı uncommentla, ondan sonra servisi yeniden başlat. Grubu da kullanıcına ekle, gerekirse çıkış yap.

Hadi ya, Windows'ta en basit işlem olan bir uygulama indirmek için store güncellemek, store da ki uygulama listesini almak, repo source / signing key eklemek gibi bir ton gereksiz saçmalık olduğunu bilmiyordum.
Hadi ya, Linux'ın gereksiz servisleri, telemetrileri, bloat uygulamaları olduğunu bilmiyordum.
SigKey dediğiniz şeyi hayatımda eklemedim, mağazalar benim için her şeyi yaptı. Yaklaşık 5 6 aydır Windows'a geçmedim ve dediğiniz “saçmalık”lara rastlamadım hiç.

Yeni konular

Geri
Yukarı