Türkiye'de Masa Oyunlarının Tutmama Sebebi

er2grul

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba, son zamanlarda aklımı kurcalayan bir soru var. Türkiye'de masa oyunu ve FRP kültürü neden gelişmedi?

Arkadaşlarla masa oyunu oynayalım desen, Monopoly'den başka oyun bilen yok. Örneğin arkadaşlarımla Catan oynamak istiyorum, yurt dışında bu oyunu oynatan büyük kafeler var, ülkemizde duyan yok. Masa oyunları kimse oynamadığı için mi çok pahalı, yoksa pahalı olduğu için mi kimse oynamıyor? :)

Saygılar.

Abi 10 yaşındaki çocuk elinde telefonla büyüyor artık. Eskiden olsa bile bizim ülkemizin çocukları sokaklarda büyümüş insanlar ben gibi. O zamanlar oyuna vakit yoktu. Bildiğimiz şey sokak ve misket, taso velhasıl.

Merhaba, son zamanlarda aklımı kurcalayan bir soru var. Türkiye'de masa oyunu ve FRP kültürü neden gelişmedi?

Arkadaşlarla masa oyunu oynayalım desen, Monopoly'den başka oyun bilen yok. Örneğin arkadaşlarımla Catan oynamak istiyorum, yurt dışında bu oyunu oynatan büyük kafeler var, ülkemizde duyan yok. Masa oyunları kimse oynamadığı için mi çok pahalı, yoksa pahalı olduğu için mi kimse oynamıyor? :)

Saygılar.
Hem zahmetli hem pahalı hem de o kadar kişiyi toplamak zor. Aslında 80-90'lı yıllarda gelişmesi lazımdı. O zamanlar gelişseydi bugün neredeyse çoğu kişide bu kültür gelişmiş ve her sokakta ve kafede oynanırdı. Aslında bu oyunlar sanalda da var. FRP kültürü devam ediyorsa bile San Andreas MTA sunucuları ve daha sonrasında GTA V tam değerini kaybettiği zamanda (yaklaşık 3-4 yıl önce) bir anda var olan roleplay sunucuları popüler oldu ve herkes bir anda FiveM'den RP serverlarında rol yapmaya başladılar ve bu şekilde FRP devam ediyor.

Geri
Yukarı