Türkiye'de neden bir anda anime sevgisi başladı?

Filmler ve Filimler parodisini yapmaya başladı eğer onu izliyorlarsa oradan görmüş olabilirler. Sanmıyorum öyle bir sevgi patlaması yaşandığını açıkçası. 😁
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anime popüler mi?
Evet popüler.
Sınıfımın tüm ergen diye adlandırdığımız tipleri izliyor.

Ben de ergenim bu arada. Burada kastım okuldaki o tipler işte.

Ne alakası var kardeşim? Son zamanlarda Netflix'te çok güzel animeler çıkmaya, yayınlanmaya başladı. Yaşını bilmiyorum ama benim zamanımda Beyblade, Pokemon, Yu-gi-oh falan vardı bunlarda anime diye geçiyor? Şu düz mantıkla düşünmeyi bir türlü bırakmadınız.

Bu arada 1-2 anime harici gram sevmiyorum animeleri buna "Dragon Ball" gibi popüler animelerde dahil.

Evet popüler.

Ne alakası var kardeşim? Son zamanlarda Netflix'te çok güzel animeler çıkmaya, yayınlanmaya başladı. Yaşını bilmiyorum ama benim zamanımda Beyblade, Pokemon, Yu-gi-oh falan vardı bunlarda anime diye geçiyor? Şu düz mantıkla düşünmeyi bir türlü bırakmadınız.

Bu arada 1-2 anime harici gram sevmiyorum animeleri buna "Dragon Ball" gibi popüler animelerde dahil.
Düz mantık aynen kardeşim. Dediğin şeyleri ben de izliyordum özellikle Beyblade'yi. İzlenmesin de demiyorum. Yukarıdaki bir arkadaşın dediği gibi anime izlemeyi havalı sanan, okulda ''aNimE izLEmeYen MaLdıR mOruQ'' diye geçinen insanlar yüzünden böyle düşünüyorum. Popüler kültür kölelerinden başka bir şey değiller. Her şeyden soğutuyorlar insanları. Anime izlemediğim için kaç kere dışlandım ben ezik muamelesi gördüm. İzleyecek insanlar dışarıda bu dediğim şeyleri yapmayacaksa izlesin.

Düz mantık aynen kardeşim. Dediğin şeyleri ben de izliyordum özellikle Beyblade'yi. İzlenmesin de demiyorum. Yukarıdaki bir arkadaşın dediği gibi anime izlemeyi havalı sanan, okulda ''aNimE izLEmeYen MaLdıR mOruQ'' diye geçinen insanlar yüzünden böyle düşünüyorum. Popüler kültür kölelerinden başka bir şey değiller. Her şeyden soğutuyorlar insanları. Anime izlemediğim için kaç kere dışlandım ben ezik muamelesi gördüm. İzleyecek insanlar dışarıda bu dediğim şeyleri yapmayacaksa izlesin.
O zaman bir şey diyemem çevrendeki kişiler gerçekten as*l*akmış. Kimse anime izlemek zorunda değil veya izliyor diye dalga da geçemeyiz. Ben sadece genelleme yapmanızı anlamıyorum?

Sosyal medya da bende ara ara görüyorum anime izleyen izlemeyene, izlemeyen ise izleyene laf atıyor. Aynısını anime izleyenlerde izlemeyenlere benzer şeyleri söylüyor kısır döngünde dönüp dolaşıyoruz işte :)
Düz mantık aynen kardeşim. Dediğin şeyleri ben de izliyordum özellikle Beyblade'yi. İzlenmesin de demiyorum. Yukarıdaki bir arkadaşın dediği gibi anime izlemeyi havalı sanan, okulda "aNimE izLEmeYen MaLdıR mOruQ" diye geçinen insanlar yüzünden böyle düşünüyorum. Popüler kültür kölelerinden başka bir şey değiller. Her şeyden soğutuyorlar insanları. Anime izlemediğim için kaç kere dışlandım ben ezik muamelesi gördüm. İzleyecek insanlar dışarıda bu dediğim şeyleri yapmayacaksa izlesin.

Şu sanal alemde takıldığım bir konu daha var. Reele abi diyecek kişiler "kardeşimli" falan konuşuyor. 9.sınıfsın galiba profilinde öyle yazıyor ben senden büyük olduğum için "kardeşim" şeklinde hitap ettim büyük olsan "abi" derdim ve sen 24 yaşındaki birine kardeşim olarak hitap ediyorsun?

Sosyal medya da bende ara ara görüyorum anime izleyen izlemeyene, izlemeyen ise izleyene laf atıyor. Aynısını anime izleyenlerde izlemeyenlere benzer şeyleri söylüyor kısır döngünde dönüp dolaşıyoruz işte :)
Bu kısım gerçekten çok doğru. İzlemeyenler de izleyenlere aynı muameleyi yapıyor.

Evet popüler.

Ne alakası var kardeşim? Son zamanlarda Netflix'te çok güzel animeler çıkmaya, yayınlanmaya başladı. Yaşını bilmiyorum ama benim zamanımda beyblade, Pokemon, yu-gi-oh falan vardı bunlarda anime diye geçiyor? Şu düz mantıkla düşünmeyi bir türlü bırakmadınız.

Bu arada 1-2 anime harici gram sevmiyorum animeleri buna "Dragon ball" gibi popüler animelerde dahil.

Bana göre animeler boş insanların izlediği şeyler düz mantık diyebilirsiniz istediğiniz kadar bana aşırı saçma geliyor ama izleyene de yapabileceğim bir şey yok.

Bana göre animeler boş insanların izlediği şeyler düz mantık diyebilirsiniz istediğiniz kadar bana aşırı saçma geliyor ama izleyene de yapabileceğim bir şey yok.

Yukarıda saydıklarıma ek yeni çıkan veya çıkacak Zeus: Bad Blood, Castlevenia, Resident Evil vb. bunlarda mı boş? Tüm dünyanın bildiği animeler?

Geri
Yukarı