Türkiye'de neden çoğunluk iPhone telefonları sevmiyor?

Şoyle bir başlayayım.
Ben genelde aldığım ürünü satan biri değilim genelde değil hic satmam.
Kamera Samsung'a göre değil Huawei, Xiaomi, Oppo, realme arasında bir kıyaslama yapın.
RAM'ın fazla olması durumu bakın arkadaş başlıkta neden iPhone kötü bakılıyor demiş ve genel olarak bir insan 10 lıra verip biraz daha fazla almak ister işe yarasın yaramasın ve uzun vadede işe yarıyabilir.
Ve ben 1000 TL'lik bir modelle 7000 TL'lik modeli değil 12bin TL'lik iPhone 11 Pro Max ile 6000 TL'lik Huawei Xiaomi, Oppo ve realme modellerini karşılastırıyorum piyasada sadece Samsung ve iPhone varmış gibi sadece Samsung iPhone karsılaştırması yapmayın.
Siz satmıyorsunuz diye ikinci el piyasası olmayacak mı? Umarım hiçbir zaman telefonunuzu satacak kadar düşmezsiniz zira o zaman da satamayacak durumdasınız. Uzun vade demişsiniz, 6 sene önce çıkan hangi Android telefona güncelleme geldi? Oppo, Realme onlara da geliyor mu? Yoksa çalışan şeyleri bozuyorlar mı merak ettim.

Siz satmıyorsunuz diye ikinci el piyasası olmayacak mı? Umarım hiçbir zaman telefonunuzu satacak kadar düşmezsiniz zira o zaman da satamayacak durumdasınız. Uzun vade demişsiniz, 6 sene önce çıkan hangi Android telefona güncelleme geldi? Oppo, realme onlara da geliyor mu? Yoksa çalışan şeyleri bozuyorlar mı merak ettim.

Zeki Türk'ler kazıkçıları ve kazık malları sevmez hocam.

Siz satmıyorsunuz diye ikinci el piyasası olmayacak mı? Umarım hiçbir zaman telefonunuzu satacak kadar düşmezsiniz zira o zaman da satamayacak durumdasınız. Uzun vade demişsiniz, 6 sene önce çıkan hangi Android telefona güncelleme geldi? Oppo, realme onlara da geliyor mu? Yoksa çalışan şeyleri bozuyorlar mı merak ettim.

Öncelikle su dönemde iPhone 11 Pro Max fiyatını bir Huawei telefona verirseniz o fiyatta bir telefon alırsanız bunun 5 6 sene sizi idare edeceğini anlarsınız özellikle son dönemdeki kendi işletim sistemleri ile bana göre daha uzun vadeyi sunuyorlar.
2 Elde de insallah kimse 2 ele düşmez diyeceğim ama 2 elde bir parca alırken siz ne kadar güven alabilirsiniz birinden yani ben fazla güven alamam bu nedenle 2 ele fazla girmeyen bir insanım.

Öncelikle su dönemde iPhone 11 Pro Max fiyatını bir Huawei telefona verirseniz o fiyatta bir telefon alırsanız bunun 5 6 sene sizi idare edeceğini anlarsınız özellikle son dönemdeki kendi işletim sistemleri ile bana göre daha uzun vadeyi sunuyorlar.
2 Elde de insallah kimse 2 ele düşmez diyeceğim ama 2 elde bir parca alırken siz ne kadar güven alabilirsiniz birinden yani ben fazla güven alamam bu nedenle 2 ele fazla girmeyen bir insanım.
İşte onu hesaplayacağımıza geçmişe bakalım, bundan 5 sene önce hangi Oppo, Realme, Huawei telefon çıkmış ve şimdiye kadar güncelleme desteği vermiş? Merak ettim, siz biliyorsunuzdur? Ben Apple tarafını biliyorum, 7 sene önce çıkmış 5S'e bile güvenlik güncellemesi geldi.

İşte onu hesaplayacağımıza geçmişe bakalım, bundan 5 sene önce hangi Oppo, realme, Huawei telefon çıkmış ve şimdiye kadar güncelleme desteği vermiş? Merak ettim, siz biliyorsunuzdur? Ben Apple tarafını biliyorum, 7 sene önce çıkmış 5S'e bile güvenlik güncellemesi geldi.

Bundan 5 sene önce?
iPhone gibi Samsung gibi telefonlar çok eski markalar cıkışından bugüne hep kendini geliştirdi ama Oppo gibi telefon markaları IPhone'ye göre daha yeni ve IPhone'den daha kısa zamanda IPhone'yi geçiyor yani kıyaslama yapmadan bir bunada bakmalıydınız.

Bundan 5 sene önce?
iPhone gibi Samsung gibi telefonlar çok eski markalar cıkışından bugüne hep kendini geliştirdi ama Oppo gibi telefon markaları IPhone'ye göre daha yeni ve IPhone'den daha kısa zamanda IPhone'yi geçiyor yani kıyaslama yapmadan bir bunada bakmalıydınız.
iPhone'ler neredeyse ilk çıktıklarından beri uzun seneler güncelleme alıyorlar. Oppo'nun en fazla güncelleme alan telefonu ne?

Geri
Yukarı