Türkiye'de neden eski arabalara önem verilmiyor?

Çünkü "Eski".
Hocam bence eski ile alakası yok. (Bence)
Hocam bir yanlış anlaşılma olmuş. Sizin derken, o eski arabalara kötü diyen kitleye seslendim.
O zaman özür dilerim hocam ben yanlış anladım. Ve o konuda haklısınız hocam. Benim değindiğim nokta ise nostalji. Hocam biliyorsunuz burada Tofaş'ın nasıl bir sevgisi var seven kişi ne kadar değer veriyor bende o açıdan diyorum. Nedense eski arabalar benim daha hoşuma gidiyor.(Yurt dışında çok görüyorum değer veren çok kişi var bir sürü fuarları var)

Son düzenleme:
Hocam bence eski ile alakası yok. (Bence)

O zaman özür dilerim hocam ben yanlış anladım. Ve o konuda haklısınız hocam. Benim değindiğim nokta ise nostalji. Hocam biliyorsunuz burada Tofaş'ın nasıl bir sevgisi var seven kişi ne kadar değer veriyor bende o açıdan diyorum. Nedense eski arabalar benim daha hoşuma gidiyor.(Yurt dışında çok görüyorum değer veren çok kişi var bir sürü fuarları var)

Ben özür dilerim hocam yanlış anlaşılma için. Haklısınız :).

Veriliyor aslında. Tofaş kuş serisinin hastası çok mesela. R9, R11, R12 nin de hayranı çok. Bizim insanımız E34 W123 ile yetişmedi ki. Şahinle Torosla yetişti dolayısıyla çocukluktan ona hayranlık var.

Arkadaşlar meraktan soruyorum. O kadar güzel eski model araba var ama Türkiye'de kimsenin önem verdiğini görmedim. Misal BMW E36, E46, E30, E60, Mercedes E200 gibi modeller vs. değer verildiklerini hiç göremiyorum.
Temiz olanlarına değer veriliyor fakat o tip araçlara baktığınızda çoğusu hor kullanılmış, yıpranmış, ağır kazası olan veya kaza yaptıktan sonra düzgün toplanmamış araçlar. Özellikle söylediğiniz Bmw modelleri ve Honda Civic gibi araçlar kötü "modifiye" yapılmış halde olduğu için insanlar yanaşmamakta haklılar. Siz fabrikada çalışan ortalama gelirli bir aile babası olsanız, ailenizle geçirebileceğiniz vaktinizi ve paranızı sanayide harcamak ister misiniz? şahsen ben istemem. Genel olarak tercih edilmeme sebebi de bunlardır diye düşünüyorum ben.

İç Anadolu'da BMW ve Tofaş'a baya değer verilir. İstanbul'da pek yok olsa da İstanbul halkı hemen aaa fakir arabası der geçer bilmiyor ki bu bir tutku. Örneğin Yozgatlı bir arkadaşımın yeni model güzel bir araç alacak durumu var ama parayı Tofaşa yatırıyor. :)

Son düzenleme:
İç Anadolu'da BMW ve Tofaş'a bayağı değer verilir. İstanbul'da pek yok olsa da İstanbul halkı hemen AAA fakir arabası der geçer bilmiyor ki bu bir tutku. Örneğin Yozgatlı bir arkadaşımın yeni model güzel bir araç alacak durumu var ama parayı Tofaşa yatırıyor. :)

Arkadaşın vizyonsuzmuş demek ki.

Tercih meselesi diyelim. Anısı veya hatırası varsa ona göre de değişebilir. Ancak temizlerini bulmak gerçekten de samanlıkta iğne aramak gibi bir şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı