Türkiye'de neden herkes istediği bölümü okumuyor?

Bir şey bilmeden konuşan insanlar eleştirilere mahkumdur.
Yoo, biliyorum. Anlatmışsın işte durumunu 10 tane cümle kurarak. Önceki mesajımı idrak etmeye çalış sen önce bana laf atana kadar, aksi taktirde acı tecrübelerle öğreneceksin o lafı. :)

Bende şimdi Bilgisayar Mühendisliği istiyorum ama ders çalışmıyordum, gitsem adil olur mu? Her isteğinin bir bedeli olacak, çalış yap! Sana bu imkanları vermeyenleri utandır, ağızlarının payını ver! Ama yok çalışmadan ben Ambulans Doktoru olmak istiyorum dersen rüyanda görebilirsin, emeksiz yemek olmaz!

Acil tıp teknisyeni olmak istiyordum, çünkü ambulansları çok seviyorum ama puanım asla yetmiyor. Zaten bayağı dersten kaldım, çok mutsuzum. Özeller var da durum yok. Çok üzülüyorum sağlık liseleri çok yüksek puanlı, zaten bana da çok uzakta var. İmkansız gibi gitmem şu an adalet kazandım ama istemiyorum, neden bu ülkede isteyen istediği bölümü okuyamıyor? Cidden çok mutsuz çoğu kişi istemediği bölüme girdi ne önerirsiniz?

Emek vermezsen istediğin kadar hayal et, arzula. Elde edemezsin. Tek bir atasözü ile seni özetleyebilirim şuan. "Ne ekersen, onu biçersin." Çalışmamışsın, rakiplerin çalışmış. Sen 1 kattıysan, onlar 5 katmış. Neyin mutsuzluğu bu? Başlığı Türkiye'de neden kimse istediği bölüm için çalışmıyor olarak değiştirmelisin. Bu arada bende bunlardan biriyim. Yine mezuna bırakmalı mıyım? - Technopat Sosyal

Benim ablam polis olmak istiyordu. Kazanamadı. İnstgram DM si eşime geçti neden kazanamadığı çok belli, hedefinizin üstünde hedef koyun ki yıldızlara çıkamazsanızda aya ulaşırsınız.

Bende şimdi bilgisayar mühendisliği istiyorum ama ders çalışmıyordum, gitsem adil olur mu? Her isteğinin bir bedeli olacak, çalış yap! Sana bu imkanları vermeyenleri utandır, ağızlarının payını ver! Ama yok çalışmadan ben ambulans doktoru olmak istiyorum dersen rüyanda görebilirsin, emeksiz yemek olmaz!

Arkadaşlar çalışıyorum hastayım kafadan ona rağmen rapor falan hiçbirşeyim yok ne temel ne bir şey hiçbir şey ve ders dinlediğimde sifon sesi gelir ya o saçmlık gibi geliyor şimdi herkes demiş çalış tabiri cazise ben salak'mıyım çalışmadan buraya isyan edeyim lütfen empati arkadaşlar.

Arkadaşlar çalışıyorum hastayım kafadan ona rağmen rapor falan hiçbirşeyim yok ne temel ne bir şey hiçbir şey ve ders dinlediğimde sifon sesi gelir ya o saçmlık gibi geliyor şimdi herkes demiş çalış tabiri cazise ben salak'mıyım çalışmadan buraya isyan edeyim lütfen empati arkadaşlar.
Doktorlara gidip rapor isteyin yardımı olur size, onun dışında yapacak bir şey yok maalesef en azından bizim yapacak bir şeyimiz yok, Allah şifa versin😥

Ülkemiz, gençleri sınav ile yerleştirmeye devam ettiği sürece ne istersek olmamız zor.
OKB hastası mısınız?

Ülkemiz, gençleri sınav ile yerleştirmeye devam ettiği sürece ne istersek olmamız zor.

Dostum başka çarem olsa bende yapacağım zaten okuyamassam girişimci olmak şart yoksa 3 kuruşa amele olacağım ailem uğraşıyor onlara yazık değil mi? (Amele dediğim asgari ücrette çalışanları aşağılamak amacım değil angarya iş olacak ve kendime ve aileme daha iyi imkan sunmak için dedim.)

Bunun Türkiye’si yok ki tüm ülkelerin gençlerinin genel çoğunluğu (%99,99) isteyerek okul okumuyor ki. Bakın sizin de aslında okuma isteğiniz yok. Ne diyorsunuz istediğim(!) bölümü okumazsam amele olacağım. Demek ki sizin hayalinizdeki bölüm okuma isteği için değil, amele olmama isteğiniz içinmiş.

Okullar meslek edinme kursları değildir. Bu kurumlara bu derece çıkarcı bakıldığı sürece de hiçbir halt olmayacak bu toplumdan.

Yeni konular

Geri
Yukarı