Türkiye'de neden rapler aşırı anlamsız olmaya başladı?

Para varsa piyasa oraya kayıyor. Bizim millet sözde şikayetçi ama adamların şarkıları milyonlar dinleniyor. Çoğu kişi dalga geçmek için giriyor ama etkileşim verip uzaklaşıyor, bunlarda trendlere giriyor ve daha çok bu tür rapler yapıyor. Bunu gören diğer acemi rapçiler de "oha lan işe yarıyormuş" deyip o rapimsi türe yöneliyorlar.
Anlam olması şart mı? Bu müzik türü edebi metinler, süper uyumlu kafiye ve tanımlamalar içermek için mi icad edilmiş?

Şu yeni tarz rapciler sanatçı mı piyasada sanatçı kalmamış.
İnsanlar robot ses ve anlamsız şarkı sözlerine bayılıyor.
O uzi falanlarda para için zaten başka açıklaması yok.
Ben rap dinlemem ama şarkıları severim sezen aksu kusura bakma yalnızca sitem vs.

Son düzenleme:
Anlam olması şart mı? Bu müzik türü edebi metinler, süper uyumlu kafiye ve tanımlamalar içermek için mi icad edilmiş?
Evet, evet. Tam olarak bu yüzden çıkmış bir şey. Rap İngilizce de "ağır/sert eleştiri" anlamına geliyor.
"Rap'in "Rhytm And Poem" (Ritim ve Şiir ya da Ritmik Şiir) veya "Rhytmic African Poetry" (Ritmik Afrika Şiiri) sözcüklerinin kısaltması olduğu görüşü yaygın olsa da aslında rap kelimesi, İngilizce sözlük anlamı olarak "ağır eleştiri" anlamına gelmekte."
Kaynak

Yani aslında bu çıkıp rastgele mırıldananlar yada anlamsız sözlerle aptalca şarkılar yazanlar rapi amacından saptırmış oluyor.

Evet, evet. Tam olarak bu yüzden çıkmış bir şey. Rap İngilizce de "ağır/sert eleştiri" anlamına geliyor.

Kaynak

Yani aslında bu çıkıp rastgele mırıldananlar yada anlamsız sözlerle aptalca şarkılar yazanlar rapi amacından saptırmış oluyor.
"Oynanıyo final babalar firar saat 200 milyar" gerçekten çok güzel sözdür.

Aralarında ne bağlantı var acep.

"Selam bebek çakal ben hola
Viski harcamadan içemedim kola
Sordum burcun nedir dedi kova
Diyince duramadım yanaştım ona"

Para varsa piyasa oraya kayıyor. Bizim millet sözde şikayetçi ama adamların şarkıları milyonlar dinleniyor. Çoğu kişi dalga geçmek için giriyor ama etkileşim verip uzaklaşıyor, bunlarda trendlere giriyor ve daha çok bu tür rapler yapıyor. Bunu gören diğer acemi rapçiler de "oha lan işe yarıyormuş" deyip o rapimsi türe yöneliyorlar.

Benim kafadasın vallahi.

Rap müziğin genel amacı günümüzdeki sorunları eleştirmek. "Oh ye altımda Gucci Prada, oh yeah" falan tarzı müzikler 'rap' değildir.

İcad edenlerin de bundan haberi olsaydı keşke. Onlarca sene Arabaya, Kıza, ata, deveye, ota, bota boşu boşuna söz yazmışlar... Ha bi de siz doğmadan önce yapmışlar bunların hepsini. Keşke sizi bekleselerdi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı