Türkiye'de neden rapler aşırı anlamsız olmaya başladı?

İcad edenlerin de bundan haberi olsaydı keşke. Onlarca sene Arabaya, Kıza, ata, deveye, ota, bota boşu boşuna söz yazmışlar... Ha bi de siz doğmadan önce yapmışlar bunların hepsini. Keşke sizi bekleselerdi.

Hip hop ve rap aynı şey değil. :) Lütfen bilmediğin konular hakkında kesin yargılar belirtme.

Keşke attığınız wiki'yi okuyup atsaydınız 😂
Neymiş okumadığım kısmı?

Hip hop ve rap aynı şey değil. :) Lütfen bilmediğin konular hakkında kesin yargılar belirtme.

Bilmediğim?
70 lerin ortasında icad edilmiş bir müzik türünün nerdeyse tamamında yaşamışım.
Sen? Gözünü anca Ceza ile açmışsındır dünyaya. O kadar bile yoktur, toplasan 5 yıllık dinleyicisin insanlara hiza vermeye çalışıyorsun.

Neymiş okumadığım kısmı?

Bilmediğim?
70 lerin ortasında icad edilmiş bir müzik türünün nerdeyse tamamında yaşamışım.
Sen? Gözünü anca Ceza ile açmışsındır dünyaya.
Bir şeylerin içinde yaşamış olmak illa bilmek anlamına gelmiyor. :) İş siyasete binmesin diye yorumumun kalanını yapmayacağım.

Baştan sona tekrar oku ve "Dünya Hiphop Müzik" bölümüne dikkat et.

Aktar buraya okuduğunu ve benim kaçırdığım kısmını.

Bir şeylerin içinde yaşamış olmak illa bilmek anlamına gelmiyor. :) İş siyasete binmesin diye yorumumun kalanını yapmayacağım.

Tam tersi; o anlama geliyor. Seninki ise "bir şeyin başlangıcı hakkında konuşurken, Yaşamadan zannetme" bölümü

Aktar buraya okuduğunu ve benim kaçırdığım kısmını.
Arkadaşım bölümün ismini vermişim zaten, iki saat gidip paragraflara ayırıp atamayacağım. Zahmet ette oku, kendin attın kendin okumamışsın veya anlayamamışsın.
Rap müziğin amacı zaten bölgesel olarak eleştiridir. Mesela "Türkiye'de ekonomi çok kötü" bu bir eleştiridir ve bulunduğun yerin, bölgenin eleştirisini yapmış oluyorsun. Rap piyasasına bakarsan dandik 3-5 rapçinin yaptığı müzikler dışında %90'nı Politik Eleştiri içerir.

Anlıyorum. Dediğim gibi iş siyasete binsin istemiyorum, dolayısıyla yorumun devamını kendime saklayacağım. Fakat 44 yaşında olup bunu anlamamış olmak sizin sorununuz. :)
Burada siyasetten bahsedilmiyor. Yanlış konudasın, bir yüzünü yıka gel.
Anlayamadığım kısım yok. Senin yaptığın gibi Klavye başında yazıp bilgelik taslamak yerine yıllardır müziğin içinde ve üretimindeyim. Anlayamaman doğaldır. Daha çok yolun var çünkü.

Arkadaşım bölümün ismini vermişim zaten, iki saat gidip paragraflara ayırıp atamayacağım. Zahmet ette oku, kendin attın kendin okumamışsın veya anlayamamışsın.
Rap müziğin amacı zaten bölgesel olarak eleştiridir. Mesela "Türkiye'de ekonomi çok kötü" bu bir eleştiridir ve bulunduğun yerin, bölgenin eleştirisini yapmış oluyorsun. Rap piyasasına bakarsan dandik 3-5 rapçinin yaptığı müzikler dışında %90'nı Politik Eleştiri içerir.

Anlayamayan var evet. "RAP eleştri için doğmuş bir müziktir" dersen. Gider doğuranlara bir bakarsın. Öylşey olmadığını görünce de; yok paragraf, yok dünyada falan diye döner dolaşırsın.

Geri
Yukarı