Türkiye'de öğretmen olunabilir mi?

Atanmak çok zor çünkü klasik Türk insanı fırsat gördü mü dalını köküne kadar kurutur. Şu an ne kadar öğrenci varsa o kadarda öğretmen var, neden bu kadar fazla öğretmen var çünkü kolay meslek. Maaşını devlet ödüyor, 3 ay boyuncada yatabiliyorsun, ek gelir içinse özel ders var. Fırsatçılık yapmayın, devletin kökünü kurutmayın. Özel sektörde kaliteni ispatlarsan iş bulursun.

Bu konuda birilerine yüklenmek çok saçma (ücretli öğretmenlerin yerine alınmamaları hariç) çünkü ülkedeki herkesin aynı mesleği yapmak için ilgili bölümü okuduğunu düşünün. Evet tüm ülke değil fakat büyük bir çoğunluk sanki işsiz kalacaklarını bilmiyorlarmış gibi aynı bölümü okuyor. Devlet napabilir bu konuda? Okumayın o bölümü kardeşim.

Atanmak çok zor çünkü klasik Türk insanı fırsat gördü mü dalını köküne kadar kurutur. Şu an ne kadar öğrenci varsa o kadarda öğretmen var, neden bu kadar fazla öğretmen var çünkü kolay meslek. Maaşını devlet ödüyor, 3 ay boyuncada yatabiliyorsun, ek gelir içinse özel ders var. Fırsatçılık yapmayın, devletin kökünü kurutmayın. Özel sektörde kaliteni ispatlarsan iş bulursun.
Fırsatçı olduğumu nereden biliriyorsun 4. sınıftan beri ben bunu istiyorum

Fırsatçı olduğumu nereden biliriyorsun 4. sınıftan beri ben bunu istiyorum
Burada konu açtığına göre demekki senin için önemli olan bir an önce atanmak. Gerçekten öğretmen olmak isteyen, tutkuyla bu işi yapmaya hevesli olan böyle şeyleri umursamaz. Gerekirse ömür boyu ücretli öğretmenlik yapar.

Burada konu açtığına göre demek ki senin için önemli olan bir an önce atanmak. Gerçekten öğretmen olmak isteyen, tutkuyla bu işi yapmaya hevesli olan böyle şeyleri umursamaz. Gerekirse ömür boyu ücretli öğretmenlik yapar.

Cidden öğretmen olup atanamazsam ömrüm ne olacak zaten ben korkutan atanamazsam ne olur durumum

Okumayın o bölümü diyorsunuz peki ne okusun bu gençler? Tıp, hemşirelik, hukuk gibi en fazla 5-10 tane ulaşılması zor bölüm sayarsınız ki bunlarında son yılları artık doluyor her yer. Özelde tarihten kendini geliştirirsin diyene sadece gülüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı