Türkiye'de oyuncuları büyük bir kısmının sadece "CS:GO, PUBG, LoL" oynaması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkes istediğini oynamalı bunun yanlışı doğrusu yok bence
Hikaye oyunlarının oynnmama aebebi oyunkarın türkçe olmaması veya türkiyede herkesin yabancı dil bilmemesi olabilir

Türkiye'de oyuncu kesiminin büyük çoğunluğunun CS:GO, PUBG, LoL oynuyor, Technopat vb. Online oynamayan oyuncu kitlesi var.(Bütün gün sadece Online oynayan kişilere diyorum)
Enis kirazoğlu bir söz söylemişti: "Türkiye'de oyuncu kitlesi büyüyor."
Elraenn iyi cevap vermişti: "Büyüyor ama hepsi PUBG Mobile oynuyor"
Ben elraenn katılıyorum, Türkiye'de oyuncu kitlesi bence gereksiz.
Onlara bir "Witcher","Fallout New Vegas","Mount and Blade Warband" vb. oyunları oynatsak Online oyunları bırakırlar.
Bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz?(Tüm aklımdakileri yazsam bayağı uzun olacaktı, böyle daha kısa hem öz.)
Not: Benim düşüncelerimdir.

Hatta bunun dışında bir oyundan bahsedersen sana yobaz gözüyle bakmaları. En basitinden(biraz eski olabilir) pop serisini bilmeyen arkadaşım var.

Bunun daha çok Türkiye'de en çok oyun oynayan kitlenin 11-12 yaş arası arasında olması tabi her o yaştakiler aynı değil ama çoğu pubg,cs,lol falan oynuyorlar.
Hatta bunun dışında bir oyundan bahsedersen sana yobaz gözüyle bakmaları. En basitinden(biraz eski olabilir) pop serisini bilmeyen arkadaşım var.
Yaşım küçük olduğundan biraz cahilim, pop serisi nedir? (Metro serisi felan oynadım için yaşıtlarım kadar sayılmaz.)

Türkiye'de oyuncu kesiminin büyük çoğunluğunun CS:GO, PUBG, LoL oynuyor, Technopat vb. Online oynamayan oyuncu kitlesi var.(Bütün gün sadece Online oynayan kişilere diyorum)
Enis kirazoğlu bir söz söylemişti: "Türkiye'de oyuncu kitlesi büyüyor."
Onlara bir "Witcher","Fallout New Vegas","Mount and Blade Warband" vb. oyunları oynatsak Online oyunları bırakırlar.
Bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz?(Tüm aklımdakileri yazsam bayağı uzun olacaktı, böyle daha kısa hem öz.)

İnsanların bunlar hışuna gidiyordur hiç kemse de karışamaz?

Bende hikayeli oyunlara aşırı ilgi duyan bir oyuncuyum ama malesefki İnternet sıkıntım var mesela cyber punk 2077 veya bannerlord bu tür oyunlar için bütçe vardı ama yüksek gb li olunca indiremiyorum. Bu nedenle bende çoğu oyuncu gibi CS:GO, valorant, lol benzeri oyunlar oynuyorum.

Bende hikayeli oyunlara aşırı ilgi duyan bir oyuncuyum ama malesefki İnternet sıkıntım var mesela cyber punk 2077 veya bannerlord bu tür oyunlar için bütçe vardı ama yüksek gb li olunca indiremiyorum. Bu nedenle bende çoğu oyuncu gibi CS:GO, valorant, lol benzeri oyunlar oynuyorum.
Bu konuyu sabah açtım ve artık tartışmaya gerek yok.
Haklısın, yüksek gb iyi bir bilgisayar para istiyorlar oynasın oynamayan oynamasın.
Bu konuya mesaj atmayın gerek yok.
Kararım:İsteyen istediği oynasın isteyen oynamasın.
Ertgrl_clk13 sana patlamış gibi olduysa özür dilerim

Ne alaka? Ben Witcher, Kingdom Come: Deliverance, Skyrim gibi RPG'leri de; DOOM, Metro ve Crysis gibi FPS'leri de; Max Payne, Mafia, Tomb Raider gibi aksiyon oyunlarını da oynadım. Bence arkadaşlarımla beraber oyun oynamak veya başka insanlara karşı oynamanın keyfi de bambaşka. Hepsinin yeri aynı.

Enis Kirazoğlu bir söz söylemişti: "Türkiye'de oyuncu kitlesi büyüyor."
İnsanlar hangi oyundan keyif alıyorsa onu oynamalı, her oyun herkese hitap etmez. Bi tek kişilik oyuna başladığında keyif almak için en az 2 saat oynamak gerekiyor. Nedense bu oyunları oynamayı sevenleri hep eziklemeye çalışıyor Türk oyuncu kitlesi. Bırakın insanlar size bi zararı yoksa ne isterse onu oynasın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı