Türkiye'de PC fiyatları

Göktuğ'S

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar bundan 6-7 ay önce bir sistem satın aldım. GameGaraj üzerinden aldım sistemi aldığımda fiyatı 3200 TL idi sistemin özelliklerini altta belirtim. Yakın zamanda sistemin fiyatı ne olmuş diye bakayım derken sistem GameGaraj'dan kaldırılmış. Sistemin parçalarının fiyatına bakayım dedim. Şok yaşadım sistemin parçalarını sıfırdan toplamaya kalkarsanız 6703 TL tekabül ediyor. Ki ekran kartının stoğu bitmiş 2.el baktım 3500-4000 TL bandında bu resmen saçmalık. İşlemcinin sıfırı 1233 TL ben aldığım zaman 600 TL idi. RAM'ler 200 TL zamlanmış. Kısaca sistemin fiyatı resmen 2.5 katına çıkmış. Bu devirde PC toplayacak arkadaşlara kolaylık diliyorum. Size önerim PC tek amacınız oyun ise CS-Valorant vb dışı daha çok hikayeli oyunlar ise bence Series S alın hem RTX desteği hem de 60 FPS desteği sizi üzmez. Bende öyle yapacağım sistemi satıp hem konsol alacağım. Hemde laptop en azından paranız çöpe gitmez.

Sistem özellikleri.
GTX 1650 Super.
i3-9100F
8 GB DDR4 3200MHz RAM.
450W sertifikalı PSU.
H310M. R
4 fanlı GameGaraj kasa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuanki aklım olsa... RTX 3050 gelecek diye söylentiler çıkmıştı. Ben de bekleyeyim dedim ama... Beklemez olaydım 😟

Geri
Yukarı