Türkiye'de PC mağazaların fiyat dengesizliği

ExodiusS

Kilopat
Daha fazla  
3070 PC alacağım ama ne stok var ne de fiyat dengesizligi aşırı şaçma... 13.000 TL olan 3070 PC 17-25k bandında satılıyor. Çoğu yorumlarda fiyatları X sitesinin degiştirdigini söyleyen kullanıcılar var. Öneriniz var mı? Beklemeli miyim?

3070 PC alacağım ama ne stok var ne de fiyat dengesizligi aşırı şaçma... 13.000 TL olan 3070 PC 17-25k bandında satılıyor. Çoğu yorumlarda fiyatları X sitesinin degiştirdigini söyleyen kullanıcılar var. Öneriniz var mı? Beklemeli miyim?
Stok sorunundan dolayı çok pahalı satılıyor. Yaza kadar mining ciddi şekilde düşerse istediğiniz sistemi toplayabilirsiniz.

Stok olmama durumu sadece bizim ülke için değil bütün dünya için geçerli. Stokların gelmesini bekleyin.
Evet inşallah firmalar bu soruna çözüm bulur veya yazılımla GTX, RTX serilerinin mining performansını yazılım ile bir şekilde düşürecek ve yeni kartlar çıkaracak ya da mining düşecek başka çözüm yolu yok gibi.

Hocam Bitcoin çok yüksek olduğu için ekran kartlarına çok büyük bir rağbet var. Eklenen stoklar ise dakikalar içinde bitiyor. Bu durumda 3 seçeceğiniz var;
1- Mining bittikten sonra (eğer biterse) ikinci el veya sıfır kart almak.
2-Elinizdeki cihazla idare edebilirsiniz. Eğer işiniz acilse 3060 veya 3070 laptop alabilirsiniz.
3- Yurtdışı sitelerde daha çabuk stok yenileniyor. O sitelere bakabilirsiniz devamlı.

Hocam Bitcoin çok yüksek olduğu için ekran kartlarına çok büyük bir rağbet var. Eklenen stoklar ise dakikalar içinde bitiyor. Bu durumda 3 seçeceğiniz var;
1- Mining bittikten sonra (eğer biterse) ikinci el veya sıfır kart almak.
2-Elinizdeki cihazla idare edebilirsiniz. Eğer işiniz acilse 3060 veya 3070 laptop alabilirsiniz.
3- Yurtdışı sitelerde daha çabuk stok yenileniyor. O sitelere bakabilirsiniz devamlı.
Kullandıgım sistemi satıyorum ve 1 Ay içinde almam gerekiyor. Umarım stocklar yenilenir...

Biliyorum ama stock yok diye bu fiyat bandında satılması çok saçma. Bunları denetleyen devlet yetkilileri olmadıkça işimiz zor.
Aslında bu fiyata satılmasa bu fiyata bile kart bulunamayacak bir de öyle düşünmek lazım tabii.
Kullandıgım sistemi satıyorum ve 1 Ay içinde almam gerekiyor. Umarım stocklar yenilenir...
Kimse kahin değil bilemez tabii ama bence 3-4 aydan kısa sürmez. Umarım yanılıyorumdur.

Yeni konular

Geri
Yukarı