Türkiye'de son 24 saatte 64.935 yeni COVID 19 vakası tespit edildi

Okulları kapatın diyoruz kapatmıyorlar, en azından AVM gibi yerleri kapatmalarını bekliyoruz onu da yapmıyorlar, sonra da övünüyor gibi okulları kapatmayacağız diyorlar. Acaba kapatmadıkları için kalabalıkta kalıp da kendisine ailesine virüs taşıyan birisinin ailesinden birisi vefat etse bunun hakkını nasıl ödeyecekler? Kovid çıktığından beri bir kere AVM'ye gitmedim, markete 2-3 kere gitmişimdir o da annemi zor ikna ederek. Devlet de bir önlem almıyor halkın yarısından fazlası da dikkat etmiyor, bakalım bu işin sonu nereye varacak.

Okulları kapatın diyoruz kapatmıyorlar, en azından AVM gibi yerleri kapatmalarını bekliyoruz onu da yapmıyorlar, sonra da övünüyor gibi okulları kapatmayacağız diyorlar. Acaba kapatmadıkları için kalabalıkta kalıp da kendisine ailesine virüs taşıyan birisinin ailesinden birisi vefat etse bunun hakkını nasıl ödeyecekler? Kovid çıktığından beri bir kere AVM'ye gitmedim, markete 2-3 kere gitmişimdir o da annemi zor ikna ederek. Devlet de bir önlem almıyor halkın yarısından fazlası da dikkat etmiyor, bakalım bu işin sonu nereye varacak.

Hocam okulları kapatın diyoruz ama zamanında bir topluluk canlı derslerden hiçbir şey anlamıyoruz açın okulları diye tantana çıkardı. Onlar yüzünden açık okullar. Yoksa onlar olmasaydı bu sistem devam ederdi. Ki bence sistem gayet iyi işliyordu.

Bu yüzden ne denileceği belli. Eğer gerçekten sorunlar yaşanmaya devam ederse dayanamayıp okulları uzaktan yapabilirler.

Hocam okulları kapatın diyoruz ama zamanında bir topluluk canlı derslerden hiçbir şey anlamıyoruz açın okulları diye tantana çıkardı. Onlar yüzünden açık okullar. Yoksa onlar olmasaydı bu sistem devam ederdi. Ki bence sistem gayet iyi işliyordu.

Bu yüzden ne denileceği belli. Eğer gerçekten sorunlar yaşanmaya devam ederse dayanamayıp okulları uzaktan yapabilirler.
Bir sınıfta 40 kişi olabiliyor o yüzden önce başka yerlerde önlem almadıklarından okuldan bahsettim, ben bu konuda iki taraftan da bakmaya çalıştım o yüzden en iyisi hibrit eğitim gibi duruyor veya isteyen online isteyen yüzyüze gitsin, en azından gerçekten dikkat edenler korunmak isterse onların sağlığına zarar gelme ihtimali azalır. Benim burada en büyük sinirim sadece aşı deyip başka hiçbir önlem almamaları ve almaya da çalışmamaları. Instagram'da günlük vaka tablosunun altına kaç tane sağlık problemini dile getiren insanlar var ama bir Allah'ın kulu da demiyor ki bir ilgilenelim onların sorunu neymiş diye.

Bir sınıfta 40 kişi olabiliyor o yüzden önce başka yerlerde önlem almadıklarından okuldan bahsettim, ben bu konuda iki taraftan da bakmaya çalıştım o yüzden en iyisi hibrit eğitim gibi duruyor veya isteyen Online isteyen yüz yüze gitsin, en azından gerçekten dikkat edenler korunmak isterse onların sağlığına zarar gelme ihtimali azalır. Benim burada en büyük sinirim sadece aşı deyip başka hiçbir önlem almamaları ve almaya da çalışmamaları. Instagram'da günlük vaka tablosunun altına kaç tane sağlık problemini dile getiren insanlar var ama bir Allah'ın kulu da demiyor ki bir ilgilenelim onların sorunu neymiş diye.

Bence öyle yapılmalı. Ama sınav konusunda bizim millete gğvenilmediğinden açıkçası pek yapılmıyor. Ama yine de isteyen uzaktan olsun sınavını dersini ama yapılmalı hibrit isteğe bağlı sistem. Ama bizim milletimiz bunu suistimal edebilir. Ama olması gereken maalesef bu.

Geri
Yukarı