Türkiye'de stres çok üst seviyede

Türkiye'nin enflasyon verilerine bakarsanız empati kurabilirsiniz belki :D bu arada Almanya'da yaşıyorum demişsiniz, benim için yurt dışı pek önemli değil kimin nerede yaşadığı da beni ilgilendirmez ancak aramızda dağ kadar fark var, artık kitaplar bile stresten kurtarmıyor beni.

Peki o zaman ne diyeyim, zamlara selam strese devam falan :)

Stres alt tabakada var. Türkiye'nin her gecen gun kotu yoneltimesiyle dogru orantili olarak da bu kisim da artiyor.

Gecenlerde basimiza gelen bir olaydan ornek vereyim. Mesela Turkiye'ye akrabalarin yanina geldigimde universite tarafinda bir arazi alip apart dikmistik ve universite tarafindaki apartlari Türk lirasi bazindan en ucuz biz verdigimiz icin tehdit edilmistik. Bu insanlar neredeyse para icin adam oldurecek hale gelmisler.

Stres alt tabakada var. Türkiye'nin her gecen gun kotu yoneltimesiyle dogru orantili olarak da bu kisim da artiyor.

Gecenlerde basimiza gelen bir olaydan ornek vereyim. Mesela Turkiye'ye akrabalarin yanina geldigimde universite tarafinda bir arazi alip apart dikmistik ve universite tarafindaki apartlari Türk lirasi bazindan en ucuz biz verdigimiz icin tehdit edilmistik. Bu insanlar neredeyse para icin adam oldurecek hale gelmisler.
Ucuz satanı tehdit ediyorlar ve bunu yapan da halk, aslında bir taraftan halk kendi sonunu getiriyor, yazık çok yazık, gerçek eğitim verilmedikçe bu olaylar sürecektir.

şu zamanda özellikle trafikte kavgalardan vs uzak durulması gerekiyor. stres öyle bir seviyeyer çıkmış ki , kimsenin kimseye tahammülü kalmamış . stresi kovan bir bakış açısı kazanması için herkesin ekonominin düzelmesi ve ülkedeki adalet sisteminin sağlanması gerekiyor

Geri
Yukarı