Türkiye'de torpil çok mu?

The Tribal Chief

Hectopat
Makaleler
44
Kuzenim makine mühendisliği kazandı. Tabii yaşca benden büyük. Hatta bitirdi. Babası bir yere kattı.

Babası başka birisi ile konuşuyor diye işten attılar. Başka birisi benim yüzümden oldu dedi ve Aydın'da işe soktu.

12.000 TL maaş alıyor. Torpil bu kadar geçerli mi ya? Böyle yerler çok mu torpil?

Girdiği üniversite 160 binle girdi. Ama yaptığı işe bakın. 12.000 TL yani.

Öğretim üyelerine baktım bir de. Orada da mı torpil var? Adam ders veren kişi. Onca teorik bilgiye sahip. Bir yere gitse torpil olmadan girerler diye düşünüyorum. Ne kadar doğru bu?

Bu mühendisleri yetiştiren hoca. Bi' zahmet alsınlar diye düşünüyorum.

Maalesef her yerde var. Zamanında hastanelerde bile torpilli hastaları almak için hamilelik yazıyorlardı hatta gündem olmuştu.

Hala var hastanede torpil hele üniversite araştırma hastanesinde. Prof. Dr hastası isen her türlü sorun yaşamıyorsun çünkü prof. Dr. Özel hastasısın. Bütün kapılar rahatlıkla açılıyor.

Özel sektör işe giren kişilerin büyük kısmını oluşturur. Kimisi torpil der kimisi öneri der. Bence mülakat yoksa torpildir.
Sadece bizim ülkemizde değil diğer ülkelerde de vardır ama bunlar direk işe alınmazlar. Önce işe uygunluğuna bakarlar.
Bir de 12K maaş çok değil. Şoförler veya kuryeler bile daha fazla alıyor.

Özel sektör işe giren kişilerin büyük kısmını oluşturur. Kimisi torpil der kimisi öneri der. Bence mülakat yoksa torpildir.
Sadece bizim ülkemizde değil diğer ülkelerde de vardır ama bunlar direk işe alınmazlar. Önce işe uygunluğuna bakarlar.
Bir de 12K maaş çok değil. Şoförler veya kuryeler bile daha fazla alıyor.
Kuryeler ne zamandan beri 12 bin alıyor Allah aşkına.

Geri
Yukarı