Rehber Türkiye'de Xcloud nasıl kullanılır?

Xcloud nedir?
Xcloud, Microsoft'un bulut oyun servisidir. Uzaktaki Series X'lere bağlanarak donanım bağımsız istediğiniz cihazda oyun oynamanıza imkan tanıyor. Üstelik fiyatı da makul. Ayda 45 lira.

GeForceNOW'dan farkı nedir daha mı iyidir?
Bence daha iyidir. Çünkü Xcloud'da oyunlara ayrıca para vermeniz gerekmez.

Gecikme var mı?
İnternetinize bağlı olarak bu durum değişebilir. Minimum 25 mbps internet öneriyorum şahsen.

XCloud oyun kütüphanesine nereden ulaşabilirim?

Gerekenler

• Proton VPN (Mobil), Windscribe VPN (PC)
  • Chromium tabanlı bir tarayıcı (Google Chrome önerilir)
  • Kontrolcü (Gamepad)
  • OTG dönüştürücü (opsiyonel-mobil için)
  • Minimum 25 mbps internet bağlantısı
  • Xbox Game Pass Ultimate aboneliği
Sistemi denemek istiyorsanız 9 TL'ye mümkündür. Arkadaş güvenilirdir. Ben de kendisinden satın aldım.

Nasıl (PC) ?

1. Xbox uygulamasında oturumumuz açıksa kapatalım. Daha sonra sistem tepsisinden dahi Xbox uygulamasından çıkalım.
  2. Microsoft Store'dan Windows Insider Hub'ı indirelim. Daha sonra Windows Gaming'e kayıt olalım.
  3. Windows ayarlarına giriyoruz ve ülkeyi Almanya olarak seçiyoruz.
  4. Daha sonra Windscribe isimli VPN'den Almanya Frankfurt'u seçiyoruz.
  5. Şimdi Xbox uygulamasını açıp oturum açabiliriz. Bulut oyunları sekmesinin geldiğini görebilirsiniz. Bulut oyunları hazır ibaresini görüyorsanız oynamaya hazırsınız demektir. VPN açık bir şekilde Xbox uygulamasında oturum açtıktan sonra VPN'i kapatabilirsiniz. Bilgisayar kapatılana dek VPN kullanmanız gerekmez. Oynayabilirsiniz. VPN kapalı olduğu için de internetinizi maksimum düzeyde kullanabilirsiniz. İyi oyunlar!
Nasıl (Mobil) ?

1. Önce Xcloud'u aratıyoruz. Siteye giriyoruz ve oturum açıyoruz. VPN kapalı olacak.
  2. Daha sonra tarayıcı seçeneklerinden siteyi uygulama olarak yükle diyoruz. Şimdi tarayıcıdan çıkabilirsiniz.
  3. Proton VPN'i açıyoruz. Ben Hollanda'yı kullanıyorum otomatik olarak orayı bağlıyorsa bir bildiği vardır. :D
  4. Şimdi uygulama tepsisinden Xcloud uygulamasına giriş yapabiliriz. Siteye giriş yaptıktan sonra bulut oyunları hazır ibaresi görürseniz oynamaya başlayabilirsiniz.
  5. Tabi önce VPN'i yukarıdan çekerek bildirim tepsisinden kapatmamız gerekiyor ki interneti maksimum düzeyde kullanalım. Sakın ama sakın sayfayı yukarıdan aşağı çekerek yenilemeyin. Yoksa TR'den bağlandığınızı anlar ve erişim vermez. VPN açık şekilde girdiniz. Arka plan uygulamaları sekmesine girmeden yukarıdan çekerek VPN bağlantısını kapattınız. Ondan sonra yenilemeyin sayfayı. Sadece oyunu seçin ve oynayın. İyi oyunlar!
  6. Ha unutmadan! Kablolu kontrolcünüzü OTG ile bağlayabilirsiniz. Eğer kontrolcünüz yoksa Xbox dokunmatik kontrolleri kullanabilirsiniz. Ekranda dokunmatik şekilde rahat ulaşabileceğiniz tuşları olan Xbox tarzında (XYBA) kontrol tuşları var. Oyunda iken yukarıdan açılan mini bardan bu ayarı aktif etmeniz gerekiyor. İyi oyunlar tekrardan!

Son düzenleme:
Vardı zaten bunun rehberi. Ama yine de elinize sağlık.

Tabii daha rahat ama bazı kişilerde uygulamada gecikme olabiliyor o yüzden Edge'yi öneriyorum. Ben kendim denediğimde en düşük gecikme ve kalite yüksekligi olarak en iyi Edge'yi sevmiştim.
Evet gecikme olarak tarayıcı nedense daha iyi. Ama her oturumda VPN açmak falan uğraşmak istemeyenler Xbox kullanmalı. Ha ben kendimde Edge kullanıyorum. Ama mobilde Chrome.

Xcloud nedir?
Xcloud, Microsoft'un bulut oyun servisidir. Uzaktaki Series X'lere bağlanarak donanım bağımsız istediğiniz cihazda oyun oynamanıza imkan tanıyor. Üstelik fiyatı da makul. Ayda 45 lira.

GeForceNOW'dan farkı nedir daha mı iyidir?
Bence daha iyidir. Çünkü Xcloud'da oyunlara ayrıca para vermeniz gerekmez.

Gecikme var mı?
İnternetinize bağlı olarak bu durum değişebilir. Minimum 35 mbps internet öneriyorum şahsen.

XCloud oyun kütüphanesine nereden ulaşabilirim?

Gerekenler

• Proton VPN (Mobil), Windscribe VPN (PC)
  • Chromium tabanlı bir tarayıcı (Google Chrome önerilir)
  • Kontrolcü (Gamepad)
  • OTG dönüştürücü (opsiyonel-mobil için)
  • Minimum 35 mbps internet bağlantısı
  • Xbox Game Pass Ultimate aboneliği
Sistemi denemek istiyorsanız 9 TL'ye mümkündür. Arkadaş güvenilirdir. Ben de kendisinden satın aldım.

Nasıl (PC) ?

1. Xbox uygulamasında oturumumuz açıksa kapatalım. Daha sonra sistem tepsisinden dahi Xbox uygulamasından çıkalım.
  2. Microsoft Store'dan Windows Insider Hub'ı indirelim. Daha sonra Windows Gaming'e kayıt olalım.
  3. Windows ayarlarına giriyoruz ve ülkeyi Almanya olarak seçiyoruz.
  4. Daha sonra Windscribe isimli VPN'den Almanya Frankfurt'u seçiyoruz.
  5. Şimdi Xbox uygulamasını açıp oturum açabiliriz. Bulut oyunları sekmesinin geldiğini görebilirsiniz. Bulut oyunları hazır ibaresini görüyorsanız oynamaya hazırsınız demektir. VPN açık bir şekilde Xbox uygulamasında oturum açtıktan sonra VPN'i kapatabilirsiniz. Bilgisayar kapatılana dek VPN kullanmanız gerekmez. Oynayabilirsiniz. VPN kapalı olduğu için de internetinizi maksimum düzeyde kullanabilirsiniz. İyi oyunlar!
Nasıl (Mobil) ?

1. Önce Xcloud'u aratıyoruz. Siteye giriyoruz ve oturum açıyoruz. VPN kapalı olacak.
  2. Daha sonra tarayıcı seçeneklerinden siteyi uygulama olarak yükle diyoruz. Şimdi tarayıcıdan çıkabilirsiniz.
  3. Proton VPN'i açıyoruz. Ben Hollanda'yı kullanıyorum otomatik olarak orayı bağlıyorsa bir bildiği vardır. :D
  4. Şimdi uygulama tepsisinden Xcloud uygulamasına giriş yapabiliriz. Siteye giriş yaptıktan sonra bulut oyunları hazır ibaresi görürseniz oynamaya başlayabilirsiniz.
  5. Tabi önce VPN'i yukarıdan çekerek bildirim tepsisinden kapatmamız gerekiyor ki interneti maksimum düzeyde kullanalım. Sakın ama sakın sayfayı yukarıdan aşağı çekerek yenilemeyin. Yoksa TR'den bağlandığınızı anlar ve erişim vermez. VPN açık şekilde girdiniz. Arka plan uygulamaları sekmesine girmeden yukarıdan çekerek VPN bağlantısını kapattınız. Ondan sonra yenilemeyin sayfayı. Sadece oyunu seçin ve oynayın. İyi oyunlar!
  6. Ha unutmadan! Kablolu kontrolcünüzü OTG ile bağlayabilirsiniz. Eğer kontrolcünüz yoksa Xbox dokunmatik kontrolleri kullanabilirsiniz. Ekranda dokunmatik şekilde rahat ulaşabileceğiniz tuşları olan Xbox tarzında (XYBA) kontrol tuşları var. Oyunda iken yukarıdan açılan mini bardan bu ayarı aktif etmeniz gerekiyor. İyi oyunlar tekrardan!
35 mbps değil 25 mbps de yetiyor kendim oynuyorum zaten hiçbir donma görüntü bozulması yaşamıyorum.

GeForce NOW ile Xbox Game Pass anlaşma yapsa süper olur diyordum kendi servislerini çıkarmışlar.

Bi de şey aklıma takıldı şu 9 TL'ye kod aldım demişsin de kendi xbox hesabında mı kullandın yoksa yeni hesap açıp mı ? Genelde böyle kodlar için yeni xbox hesabı açmak falan lazım oluyor da ona göre satın alıcam.

Yeni konular

Geri
Yukarı