Türkiyede yaşama konusunda umudum azalıyor

Sadece Yorumcu

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
12th Gen Intel Core i5-12500h
NVIDIA GeForce RTX 3050 Tİ / Intel Iris Xe Graphics
24 GB / SODIMM, CRUCİAL 3000/6000 MHz Ram
Samsung 512 NVM M.2 SSD
Kingston KC3000 1 TB NMV M.2 SSD
Meslek
Müzisyen
Merhabalar dostlar.

Şimdi öncellikle kendi gözlemlediklerimi ve bir yandan da dertleşmek gibi bir düşüncem var.
30 dakika önce internet de geziniyordum, bilirsiniz internetin derinliklerine girince çıkamıyorsun.
Önce karşıma askerlik hakkında birkaç forum konusu çıktı, (ben daha askere gitmedim 3 yılım var)
Konsept: Bedelli yapılmalı mı? Gibi bir konseptti ve hani yorumlar benim çok kafamı karıştırdı, 1 kişi bile askerliği övmüyor.
Mesela: "1 saat kalması zor olan bir yerde, 6 ay kalmak saçmalık" gibisinden yorumlar bayağı bayağı fazlaydı.

Bu konseptten çıktım, karşıma Murat Soner'in bir videosu çıktı, "üç kuruş" adlı diziye verdiği tepki konusun da.
Dizi de bir sahne var Soner abimin dediği kadar varmış, iğrenç bir taciz sahnesi ve bu o kadar çok normalleştirilmiş ki.
Bunu izledikten sonra kafa dağıtmak istedim fakat aklıma dolar geldi, aklıma gireceğim YKS geldi, gelecek kaygısı bir anda çok ağır bir şekilde bastırdı.
Ve ben anlık bir kararla buraya yazmak istedim, bir nevi içimi dökmek istedim.
Türkiye gitgide yaşanılmaz bir yere dönüşüyor, her gün gözlemliyorum, ya çok aç insanlar ya çok sonradan görme insanlarla dolup taşmaya başlıyor.
Elbette iyi insanlar var, iyiler her zaman vardır fakat bilirsiniz iyiler varken kötüler daha çok göze çarpar.
Ekonominin bu halde olması, toplumun o seviyesi, hayatın belirli yerlerinde ki başarı düzeyleri, bu aralar kafam allak bullak.
Ben 17 yaşındayım bu yaşında görmemem gereken her şeyi gördüm diyebilir miyim bilmiyorum ama hiç bu kadar ağır bir yükün altında kalmamıştım.
Ve bunlar aklımdayken herkesin benden benim yaşımdakilerden bir beklentisi var, benim net, kesin bir hedefim dahi yok.
Bu söylediklerim benim 3 yıllık gözlemime dayanarak söylediğim şeyler, sizden ricam "sen daha hiçbir şey görmemişsin" tarzında yorumlar yazmayın.
Böyle bir yorum görmek kimseye yararı olmayacak. Yorum gelmese bile :)

Hocam baştakiler değişmediği sürece böyle değişse bile ortalama 10-15 yıl belki düzelir çünkü merkez bankası boş yurt dışından yatırım almıyor alamadığı için TL değer kaybediyor yani kısacası Türkiye = Afrika ekonomisi.

Bilirsiniz, refah seviyesi diye bir şey var, insanlar bir hayat yaşayamadığı zaman, olmak istemediklerine bile kabulüm diyorlar.
10-15 yıla kim öyle kim kala :D

Bu işlere çok girmemek lazım, kafayı yersin.

Elim de değil, en ufak bir konu bile beni her an tetikliyor.
Benim yaşımda bu ülkede ki insanların da bu sorunu yaşadıklarını çok iyi biliyorum.
Kendime bazen diyorum akışına bırak, her şeye zaman iyi gelir diye.
Olmuyor :(

Yeni konular

Geri
Yukarı