Türkiye'de yaşamak çok zor

Atewalz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar uzun süredir düşünüyorum. Türkiye neden böyle oldu bir an yükselmişken böyle ekonomisi yerlerde neden? Bir yurt dışındaki çocukların yaşadıkları hayata bak bir de bizimkine. Biz ortalama bir PC almak için 2 sene çalısıyoruz onlar 1-2 ay çalışıp alıyorlar. Adalet nerede? Ben çok kıskanıyorum bu dayılarında ekonomi çok iyi demesinden de bıktım. Bize ziyan ettikleri bu gençlik haram olsun hakkım helal olmasın bizim de hakkımız son model araçlara binmek, son model telefonlarla fotograf çekilmek. Hakkım helal olmasın gerçekten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar uzun süredir düşünüyorum. Türkiye neden böyle oldu bir an yükselmişken böyle ekonomisi yerlerde neden? Bir yurt dışındaki çocukların yaşadıkları hayata bak bir de bizimkine. Biz ortalama bir PC almak için 2 sene çalısıyoruz onlar 1-2 ay çalışıp alıyorlar. Adalet nerede? Ben çok kıskanıyorum bu dayılarında ekonomi çok iyi demesinden de bıktım. Bize ziyan ettikleri bu gençlik haram olsun hakkım helal olmasın bizim de hakkımız son model araçlara binmek, son model telefonlarla fotograf çekilmek. Hakkım helal olmasın gerçekten.

Alım gücü. Alım gücü. Alım gücü. Başka bir şey diyemem.

Aydınlanma mı yaşadınız? Son 10 yıldır böyleydi zaten. :D

Hayır şu aralar yurt dışındakiler çok tilt ediyor ülkemizle falan dalga geçiliyor. Onlar hayata önde başlarken biz -10 başlıyoruz adaletmi bu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır şu aralar yurt dışındakiler çok tilt ediyor ülkemizle falan dalga geçiliyor. Onlar hayata önde başlarken biz -10 başlıyoruz adaletmi bu?

Maalesef orta doğu kültürü ile yetişiyoruz normal yani.
@Globo ?

Son düzenleme:
Türkiye tarihinde 2 hata yapıldı. Bir tane cumhur başkanı vardı adını hatırlayamadım şimdi. Sanayiye üretime değil tarıma yatırım yaptı. Sonrada çiftçileri bıktırdılar ve geçmişte tarıma yapılan tüm yatırım çöp oldu. 2. hata ise Erdoğan cumhur başkanı olduğunda krizi düzeltmek için fabrikaları sattı ve hazineye giren para arttı. Geçici olarak ekonomi düzeldi. Ama satılan fabrikaların doldurduğu hazine suyunu çekince üretimde olmadığından sadece paramız eksilmeye yani Türk lirasının değeri düşmeye başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı