Türkiye'de yaşamak güvenli mi?

Kendinizi Türkiye'de güvende hissediyor musunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    136
Yarın öbür gün ben kız arkadaşımla dışarda dolaşırken bir ayyaş grubu ona laf atsa hiçbir şey yapamam. Bu beni çok geriyor düşündüğüm zaman.

Hep konuşuyoruz böyle değil mi bugün şu şu isimli kadın cani bir adam tarafından öldürüldü, darp edildi. 1 hafta gündemde kalıyor herkes tepkisini gösteriyor sonra unutup gidiyoruz. Ne zaman hatırlıyoruz ancak böyle bir olay olana kadar. Bu duruma adam akıllı bir çözüm getirmezlerse bunların sonu gelmiyor maalesef. Ülkede kendini bir şey sanan hiçbir haltada yaramayan çok gereksiz “adam“ var. Bir de bunları destekleyenler var onlara söylenecek çok söz var ama forum kuralları...

Değil. Ben evimden şehir merkezine gidene kadar 3-4 kere yolumu değiştiriyorum.
Sebebi ise 8-9 kişi halinde gezen gruplar. Belalı elemanlar. Göz göze gelsen bıçak çekecek cinsten.

Kadınlar için değil. Artık bu olaylardan sonra, annem bensiz, yanımda olmadan bir yere gidince tedirgin oluyorum. Ona zarar gelecek diye. Ülkede böyle pislik insanlar olduğu için. Çoğu kez kız kardeşim olmadığına dua ediyorum. Bazen düşünüyorum, şiddet gören bir kadından biri benim kardeşim olsaydı diye?
Katil ederler adamı. Allah kimseye de bu korkuyu ve acıyı yaşatmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı