Çözüldü Türkiye'de yaşamak için sebep?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

JohnConstantine

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jerusalem
Biliyorum neredeyse çoğumuzun maddi durumu olsa bu ülkeden kaçar gideriz ama bir çoğumuzun maddi durumu buna elverişli değil ve eminim sadece ben değilimdir her boş vakitte başka ülkede yaşamanın hayalini kuran. Peki şuan maddi durumunuz ve ailevi değerler dışında sizi ülkede tutan sebep veya sebepler var mı?

Çözüm
Günümüz Türkiyesin de yaşamak için tek "sebep" doğduğumuz topraklar olmasıdır. Duygusal bağlılığımızdır. Ben şahsen yirmi üç yaşına girdim, bir hayrını görmedim. Her dalı sorunlu. Adaletinden, eğitimine kadar. Keşke daha iyi olsa, doğduğum topraklardan yurt dışına taşınma hayali yerine, yaşadığım topraklarda kazandığım parayla diğer ülkeleri görme hayali kursam. Fakat bugün çalışmaya başlasam ve para biriktirsem her dolar artışında biraz daha biriktirdiğim emeğim eriyor.
Türkiye olması bence. Doğduğum, büyüdüğüm ve en çok aşina olduğum yer burası. Başka yere gidip daha alışması adapte olması bana uygun değil. Zaten sosyal bir insan değilim günümün hepsi içeride geçiyor zorunlu okul vs. olmadıkça. Ayrıca buranın yaşlı kesiminin büyük kısmı "boomer" tayfa değil. Gitsen adamdan bir şeyler anlat desen adam hayatını anlatır ki zaten hikaye gibidir o. Ayrıca pazarlıklarımız da bir başka. Değişik işte evde kalmama rağmen bu kadar şey bilebilmem.

Biliyorum neredeyse çoğumuzun maddi durumu olsa bu ülkeden kaçar gideriz ama bir çoğumuzun maddi durumu buna elverişli değil ve eminim sadece ben değilimdir her boş vakitte başka ülkede yaşamanın hayalini kuran. Peki şuan maddi durumunuz ve ailevi değerler dışında sizi ülkede tutan sebep veya sebepler var mı?
Gittiğin ülkede sen Türksün diye seni dışlarlar, ırkçılık yaparlarsa ağlamayın ama sonra.

Yeni konular

Geri
Yukarı