Çözüldü Türkiye'de yaşamak için sebep?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

JohnConstantine

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jerusalem
Biliyorum neredeyse çoğumuzun maddi durumu olsa bu ülkeden kaçar gideriz ama bir çoğumuzun maddi durumu buna elverişli değil ve eminim sadece ben değilimdir her boş vakitte başka ülkede yaşamanın hayalini kuran. Peki şuan maddi durumunuz ve ailevi değerler dışında sizi ülkede tutan sebep veya sebepler var mı?

Çözüm
Günümüz Türkiyesin de yaşamak için tek "sebep" doğduğumuz topraklar olmasıdır. Duygusal bağlılığımızdır. Ben şahsen yirmi üç yaşına girdim, bir hayrını görmedim. Her dalı sorunlu. Adaletinden, eğitimine kadar. Keşke daha iyi olsa, doğduğum topraklardan yurt dışına taşınma hayali yerine, yaşadığım topraklarda kazandığım parayla diğer ülkeleri görme hayali kursam. Fakat bugün çalışmaya başlasam ve para biriktirsem her dolar artışında biraz daha biriktirdiğim emeğim eriyor.
Antalya'da akşam yüz yüzebiliyorsan, deniz yerine çöpün içinde yüzüyor gibi hissediyorum.

Mersin'de akşamı, sabahı, gecesi her saniyesi çöplük resmen. Karadeniz suyu yüzülebilir mi bilmiyorum ama görüntüsü yüzülemeyecek kadar berbat, resmen dalgaların getirdiği çöplerle sahil görüntüsü yok olmuş.

Bence de yok. Varsa şansın git. Ve ayrımcılığa uğrarsın falan diye de düşünme Türkiye insanından çok daha ayrımcı değillerdir herhalde.(Sözüm meclisden dışarı)

Hocam aman deyim böyle ayıp etme bizim insanımız yeri gelir birbirini de yer ama yeri geldiğindede sımsıkı durur evet bazı konularda anlaşamıyoruz ama yeri geldiğinde sağcısı solcusu demeden birlikte duruyorlar heleki eğer ki bu gün senin maddi sıkıntı yaşa mahallendeki insanlar seni tek başına koymaz tabii benim etrafımda oluyor seninkide zannımca öyledir insanımız elinden geldiğince destek çıkar ayrımcılık yapmaz :)

Mersin'de akşamı, sabahı, gecesi her saniyesi çöplük resmen. Karadeniz suyu yüzülebilir mi bilmiyorum ama görüntüsü yüzülemeyecek kadar berbat, resmen dalgaların getirdiği çöplerle sahil görüntüsü yok olmuş.
Karadeniz denizi değil de özellikle sahili rezil durumda.
Karadenize gitmiş olarak söylüyorum.
Bazı boş deniz kıyıları var suları soğuk ama hiç çöp yok hem sahilde hem denizde.

Günümüz Türkiyesin de yaşamak için tek "sebep" doğduğumuz topraklar olmasıdır. Duygusal bağlılığımızdır. Ben şahsen yirmi üç yaşına girdim, bir hayrını görmedim. Her dalı sorunlu. Adaletinden, eğitimine kadar. Keşke daha iyi olsa, doğduğum topraklardan yurt dışına taşınma hayali yerine, yaşadığım topraklarda kazandığım parayla diğer ülkeleri görme hayali kursam. Fakat bugün çalışmaya başlasam ve para biriktirsem her dolar artışında biraz daha biriktirdiğim emeğim eriyor.

Çözüm
Dünyanın en deli coşkulu ülkesiyiz YouTube montajlara bakarsan anlarsın ama yeri gelincede ağırız ama ekonomi olmadığı zaman önemi yok insanlar mutlu olmadıktan sonra.

Geri
Yukarı