Türkiye'de yaşamak zor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TheHidayet

Picopat
Katılım
29 Temmuz 2020
Mesajlar
117
Çözümler
3
Beğeniler
58
Selamlar, ben Azerbaycanlıyım. Henüz 15 yaşındayım, gelecekte Türkiye'ye taşınıp yaşama ve çalışmayı, aynı zamandada okumayı düşünüyorum, fakat şöyle bir şey var, malum Türkiye'nin para değeri bayağı düşük, dolar 8 TL olmuş. Mesela sıradan bir PS5'ten konuşursak, gördüğüm kadarıyla Türkiye'de almak daha zor ama Azerbaycan'da o kadar pahalı değil, 1000 manat 1200 manat civarı. Bizim parayla rahat alabilirsin çalışıp, kredi olarak da alıp yarısını sonra birkaç aya ödeme gibi bir şey de var. Rahat yani. Şimdi o yüzden bayağı kafamda sorular oluştu. Başka ülkeden Türkiye'ye gelip yaşamak kolay olur mu, rahat istediğimi alabilir miyim gibisinden, çünkü para değerinin çok düştüğünü görüyorum. Sorun yaratır gibime geldi. Bu konuda yardımcı olun lütfen. Teşekkür ederim hepinize.
 

Zac.

Picopat
Katılım
6 Nisan 2020
Mesajlar
562
Beğeniler
240
Yer
Kocaeli
Selamlar, ben azerbaycanlıyım. Henüz 15 yaşındayım, gelecekte Türkiye'ye taşınıp yaşama ve çalışmayı, aynı zamandada okumayı düşünüyorum, fakat şöyle bir şey var, malum Türkiye'nin para değeri bayağı düşük, dolar 8 TL olmuş. Mesela sıradan bir PS5'ten konuşursak, gördüğüm kadarıyla Türkiye'de almak daha zor ama Azerbaycan'da o kadar pahalı değil, 1000 manat 1200 manat civarı. Bizim parayla rahat alabilirsin çalışıp, kredi olarak da alıp yarısını sonra birkaç aya ödeme gibi bir şey de var. Rahat yani. Şimdi o yüzden bayağı kafamda sorular oluştu. Başka ülkeden Türkiye'ye gelip yaşamak kolay olur mu, rahat istediğimi alabilir miyim gibisinden, çünkü para değerinin çok düştüğünü görüyorum. Sorun yaratır gibime geldi. Bu konuda yardımcı olun lütfen. Teşekkür ederim hepinize.

Sakın gelme sakın.
 

BalikSushisi

Megapat
Katılım
23 Kasım 2016
Mesajlar
4.466
Makaleler
1
Çözümler
38
Beğeniler
7.774
Yer
Seoul, South Korea
Eğer paranı Türk Lirası olarak kazanmayacaksan Türkiye yaşamak için çok iyi. Ancak paranı Türk Lirası olarak kazanacaksan aklından bile geçirme :D.
 

tunatros

Hectopat
Katılım
30 Mart 2020
Mesajlar
1.117
Makaleler
1
Çözümler
10
Beğeniler
1.878
Bu yaşta, bu dönemde tek başına gelemezsin zaten de... Millet TR'den kaçmaya çalışıyor, ülkenin çivisi çıkık. Devlet sorunları yüzünden bir ülkeye düşman olmaya gerek yok. Rusçan da varsa, Rusya'da Türkiye'de yaşayacağın hayatın daha iyisini yaşarsın.

Gezmek için gelebilirsin orası ayrı. Coğrafi konumumuz, 4 mevsim, turizm, yemekler vs. bu konuda dünyanın en iyilerindeniz...
 
Son düzenleme:

Zac.

Picopat
Katılım
6 Nisan 2020
Mesajlar
562
Beğeniler
240
Yer
Kocaeli
Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı