Türkiye'de yaşamak zor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hidayet07

Centipat
Selamlar, ben Azerbaycanlıyım. Henüz 15 yaşındayım, gelecekte Türkiye'ye taşınıp yaşama ve çalışmayı, aynı zamandada okumayı düşünüyorum, fakat şöyle bir şey var, malum Türkiye'nin para değeri bayağı düşük, dolar 8 TL olmuş. Mesela sıradan bir PS5'ten konuşursak, gördüğüm kadarıyla Türkiye'de almak daha zor ama Azerbaycan'da o kadar pahalı değil, 1000 manat 1200 manat civarı. Bizim parayla rahat alabilirsin çalışıp, kredi olarak da alıp yarısını sonra birkaç aya ödeme gibi bir şey de var. Rahat yani. Şimdi o yüzden bayağı kafamda sorular oluştu. Başka ülkeden Türkiye'ye gelip yaşamak kolay olur mu, rahat istediğimi alabilir miyim gibisinden, çünkü para değerinin çok düştüğünü görüyorum. Sorun yaratır gibime geldi. Bu konuda yardımcı olun lütfen. Teşekkür ederim hepinize.

Selamlar, ben azerbaycanlıyım. Henüz 15 yaşındayım, gelecekte Türkiye'ye taşınıp yaşama ve çalışmayı, aynı zamandada okumayı düşünüyorum, fakat şöyle bir şey var, malum Türkiye'nin para değeri bayağı düşük, dolar 8 TL olmuş. Mesela sıradan bir PS5'ten konuşursak, gördüğüm kadarıyla Türkiye'de almak daha zor ama Azerbaycan'da o kadar pahalı değil, 1000 manat 1200 manat civarı. Bizim parayla rahat alabilirsin çalışıp, kredi olarak da alıp yarısını sonra birkaç aya ödeme gibi bir şey de var. Rahat yani. Şimdi o yüzden bayağı kafamda sorular oluştu. Başka ülkeden Türkiye'ye gelip yaşamak kolay olur mu, rahat istediğimi alabilir miyim gibisinden, çünkü para değerinin çok düştüğünü görüyorum. Sorun yaratır gibime geldi. Bu konuda yardımcı olun lütfen. Teşekkür ederim hepinize.

Sakın gelme sakın.

Bu yaşta, bu dönemde tek başına gelemezsin zaten de... Millet TR'den kaçmaya çalışıyor, ülkenin çivisi çıkık. Devlet sorunları yüzünden bir ülkeye düşman olmaya gerek yok. Rusçan da varsa, Rusya'da Türkiye'de yaşayacağın hayatın daha iyisini yaşarsın.

Gezmek için gelebilirsin orası ayrı. Coğrafi konumumuz, 4 mevsim, turizm, yemekler vs. bu konuda dünyanın en iyilerindeniz...

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı