Türkiye'deki araba fiyatlarını Atatürk devrimlerine bağlayan çocuk

Almanya'nın 1920'lerde o kadar Mercedes vb. markalar kurmasının asıl sebebi Prusya'ya dayanan sağlam altyapı ve sanayi sisteminin olması, bir de soralım bakalım Osmanlı'dan Türkiye Cumhuriyeti'ne hangi altyapı hangi sanayi kalmıştı da biz bunları kuracaktık?
Nazi Almanyası da aynı şekilde, kurduğu deli gibi sanayi ile günümüzde ekmeğini yiyor Alman Federal Cumhuriyeti.
Ben fazla kızmıyorum, her ülkede böyle tipler var.

1800'ün Osmanlısı hiçbir konuda sağlam değildi. 1500'ün Osmanlısı her konuda Avrupa'nın önündeydi.
Evet Sonlarına doğru güç kaybetti.
Ama 624 yıl! Ayakta kalan ve 7 cihana yayılan bir imparatorluğa güçsüz demek ne derece doğru? Size bırakıyorum. Saygılar. :)

1621167126550.png

Arkadaşlar dikkat! Akıl sağlığınız için hepsini tek seferde okumayın, okursanız sorumluluk tamamen sizdedir.

Ben okudum, anlık olarak psikoloğa randevu aldım.

Arkaya kitap koyayım, gözlük takayım, bilgiliymiş gibi davranıp ufaktan ufaktan el kol yapayım ve insanlar beni yüceltsin (!)

Başka milletler deliye hasret biz akıllıya... Önüne yığınla kanıt sunsanız dahi Osmanlının her zaman en iyisi olduğunu savunur buna eminim.

Kadir Mısıroğlu misali işte, resmen replika sürümü... Bunlara beyin diye büyük ihtimalle sıvı koyuyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı