Türkiye'deki araba fiyatlarını Atatürk devrimlerine bağlayan çocuk

@R.B.D Osmanlı eskisi gibi güçlü halde olsaydı çökmezdi. Balkan savaşlarını kaybetmiş, Avrupa'da toprağı kalmamıştı. Afrika'daki son toprağımızı İtalyanlara vermek zorunda kalmıştık. Araplar desen zaten isyanlarıyla ünlü.

Maalesef 1900'lere geldiğimizde Osmanlı çoktan bitmişti bile sadece resmileşmesi gerekiyordu.

@R.B.D osmanlı eskisi gibi güçlü halde olsaydı çökmezdi. Balkan savaşlarını kaybetmiş, Avrupa'da toprağı kalmamıştı. Afrika'daki son toprağımızı italyanlara vermek zorunda kalmıştık. Araplar desen zaten isyanlarıyla ünlü.

Maalesef 1900'lere geldiğimizde osmanlı çoktan bitmişti bile sadece resmileşmesi gerekiyordu.

Osmanlı hasta ve yaşlı bir adamdı. Bastonla zar zor ayakta duruyordu ve Avrupa o bastona vurdu.

Bir bakıma haklı aslında. Almanya'nın ihtiyacı olmayan bu devrimlere bu ülkenin fazlasıyla ihtiyacı vardı. Temel olmadan bina olmuyor maalesef.

@R.B.D Osmanlı eskisi gibi güçlü halde olsaydı çökmezdi. Balkan savaşlarını kaybetmiş, Avrupa'da toprağı kalmamıştı. Afrika'daki son toprağımızı İtalyanlara vermek zorunda kalmıştık. Araplar desen zaten isyanlarıyla ünlü.

Maalesef 1900'lere geldiğimizde Osmanlı çoktan bitmişti bile sadece resmileşmesi gerekiyordu.
Hasta adam ifadesi bile zaten 1800'lü yılların başlangıcına dayanıyor. Yanlış hatırlamıyorsam 1815'de Viyana Kongresinde Rusya ortaya atıyor. Kıbrıs'ı İngilizlere ellerimizle teslim ediyoruz. Adaları aynı şekil İtalya'ya veriyoruz. Ya hepsini geç Osmanlı valisini daha yenemiyor Ruslardan yardım istemek zorunda kalıyor. 1900'lere gelmek bile fazla Osmanlı 1800-1900 yılları arasında zaten bitmişti.

@Shimada Sensei hocam bu arkadaşı sanki ben bir yerlerden hatırlıyorum. Bu 18 yaşında bile olmayıp oy veremeyip seçimde oy verdim diyen eleman değil mi ya? Videoyu izlemeye bile gerek yok. YouTube'da Antalyalı ismi Arif olan bir arkadaş vardı röportajlar çekiyordu onun videosunda denk geldim. Çok da sözlerine mana yüklemeye gerek yok yıkanmış beyni belli ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı