Türkiye'deki ilk YouTube Viralleri

karuB_official

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Başlıktan gördüğünüz üzere konumuz bu. Yaklaşık 15-16 yıl önce kurulan YouTube kurulduğu zaman ülkemizde pek popüler değildi ve çok az kişi bu platformu kullanıyordu. Yanlış hatırlamıyorsam 28 Haziran 2006'da Türkiye ilk viral bilinen video phantomddl adlı bir kullanıcı tarafından "ÖSYM [*by hako*]" adlı videoyu yükledi. Daha sonra 12 Eylül 2006'da bilinen ve meşhur olan ikinci viral video ise Batesmotelpro tarafından "Bana Kitap Al" adlı videoyu paylaştılar. Aslında buna da pek populer diyemeyiz. Asıl bombayı 1 Kasım 2006'da ve yine Batesmotelpro tarafından yayınlanan "Sütü Seven Kamyoncu" adlı video paylaşıldı. Hatta o zamanlar haberlere bile çıkmıştı bu video yanlış hatırlamıyorsam. Hatta Bu videoyu çeken arkadaşlar (Volkan öge, Ömür Cedimağar ve Tansu Tunçel) o zamanlar "Sütü seven kamyoncular" diye anılıyormuş. Bunu 2-3 sene önce fark ettim. Hatta Bu videoları inceleyince Volkan öge'yi gördüğümde "Bu yüz bana çok tanıdık geliyor" dedim. Daha sonra kanaldaki diğer videolara baktığımda Renault Fluence reklamındaki sinirli baba rolüyle tanıdığımı hatırladım. Daha sonraki viraller hakkında bir bilgim yok. Bu bahsettiğim videolardan sonraki viral olarak gördüğünüz videolar nedir? Merak ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Asıl en meşhurlarından biriydi ama değerini bilemediler.
Kanalına bir bakayım dedim hala oyun videolarını çekiyor, hiç çizgisini bozmadı. Şu videoyu bırakmadan olmaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Esmer Qea - Mis Tiky.

Daha iyisini bilmem eski videolardan. -bu arada reupload edildi video eskisi bulunmuyor :(

Efe Aydal mısın be. Elektrikle çalışan elektrik üreten makine.

Doğduğum tarih :(

Unutmayalım bunu :D Eskisi silinmiş galiba bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı