Türkiye’deki Iphone Fiyatları Güncellendi!

Dolar kurundaki artışı sebep gösteren Apple, Türkiye'deki iPhone fiyatlarını güncelledi. Zaten astronomik bir fiyata sahip olan iPhone X, artık tamamı ile bir lüks haline gelmiş oldu.

Dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri olan Apple, şirketin akıllı telefon serisi olan iPhone’un 10. yılına özel olarak geçtiğimiz yıl iPhone X’u tanıtmıştı. Cihazın 999 dolarlık başlangıç fiyatı dünya çapında tepki toplarken Türkiye’deki astronomik fiyatı da ‘yok artık’ dedirtmişti. iPhone X'a servet ödemek istemeyenler ise iPhone X ile birlikte tanıtılan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'a yönelmişti.

iPhone X, 8 ve 8 Plus piyasaya çıktığından bu yana Türk Lirası, Dolar karşısında ciddi bir şekilde değer kaybetti. Dolar kurundaki dalgalanmalı artış, tüm elektronik ürünleri yavaş yavaş vururken Apple, Türkiye'deki iPhone fiyatlarını sabit tutmaya devam ediyordu. Ta ki bugüne kadar… Dolar kurundaki artışı neden gösteren Apple, Türkiye'deki iPhone fiyatlarını güncelledi.

64GB iPhone X’un Türkiye satış fiyatı 6.099 TL’den 7.499 TL’ye çıkarken; 256 iPhone X’un fiyatı da 6.899 TL’den 8.599 TL’ye çıkmış oldu. Böylece halihazırda Türkiye’de satışa sunulan en pahalı akıllı telefon olan iPhone X, rakipleri ile olan fiyat farkını daha da açmış oldu. Tabi bu durum şu an için geçerli. İlerleyen dönemde diğer şirketler de kurdaki artışa paralel olarak cihaz fiyatlarını güncelleyebilirler.

iPhone 8 ve 8 Plus ise yeni fiyatları ile 'uygun fiyatlı' sıfatlarını tamamı ile kaybetmiş oldular. 64GB iPhone 8'in fiyatı 4.199 TL'den 5.199 TL'ye çıkarılırken; 256GB iPhone 8'in fiyatı 4.999 TL'den 6.299 TL'ye çıkarıldı. iPhone 8 Plus için de benzer bir fiyat artışı söz konusu. 64GB iPhone 8 Plus'ın fiyatı 4.799 TL'den 5.899 TL'ye yükseltilirken; 256GB iPhone 8 Plus'ın fiyatı da 5.599 TL'den 6.999 TL'ye yükseldi.

Kaynaklar: iPhone X Satın Alın
${translate.pub.meta.shop_iphone.family.iphone8.title.announce.alt}
Türkiye'deki iPhone Fiyatları Güncellendi!

Iyi de bunun dolarla ne alakasi var? Ben TL ile aliyorum...

Doğru :D

35617537_378224656033949_4897660557496156160_n.jpg

PC almak yerine Iphone 8 plus heves etmistim. Vazgecmis bulunmaktayim. :)
Kız arkadaşıma almıştık. Öyle çok da heves edilecek düzeyde değil :) Bir telefon için bu kadar dökmeyi ben de mantıklı bulmuyorum. Alıp 4-5 sene kullanırım diyorsan başka.

Kız arkadaşıma almıştık. Öyle çok da heves edilecek düzeyde değil :) Bir telefon için bu kadar dökmeyi ben de mantıklı bulmuyorum. Alıp 4-5 sene kullanırım diyorsan başka.
Alip 4-5 sene degil 10 yil kullanmayi dusunuyordum. :) Iphone 4 var ben de o kadar kaliteli kullanisli ki. J7 core'u tokatliyor rahatlik konusun da. J7 gozlerimi bozdu lanet olasi telefon bir de abartiyorlar amoled ekrani bir halta yaradigi yok. Isik dengesi sifir kisiyorum cok parlak biraz yukseltiyorum fener gibi. Lanet olasi telefon. Bugun az daha denize atiyordum hediye diye bir sey yapmadim. :) Belki 2.el Iphone 6-7 bulurum. Bir de MSI bir laptop oh mis gibi olacak. Suanlik plan bu. Tabi masa ustu PC'de alabilirim belki tam karar veremedim yarin saglam kafayla konu acacagim inşallah. :) :D

J7 core odun gibi telefon arkadaslar. Onun yerine Xiaomi alin ya da Huawei. Bosuna Samsung'a para vermeyin ne yazilim guncelliyorlar ne de herhangi bir + var telefonda. Tekrar soyluyorum Samsung=Odun. :D :D :D

2 gün önce birikimimi ayırdım, iPhone 8 almaya yetecek kadar paramı denkleştirdim. İşin trajikomik tarafı, 2 gün önce param iPhone 8'e yetiyorken, şimdi iPhone 7'ye başabaş yetiyor. Bu da şansımın kısa özetidir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı