Türkiye'den Alınan GIGABYTE Anakart Onarım İçin Yurt Dışına Nasıl Gönderilir?

Evrim Umut

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 1 yıl öne sinerji.gen sitesinden garanti belgesinde yetkili servisi Arena Bilgisayar olarak belirtilen GIGABYTE-AB350M marka anakart aldım. 1 ay önce sıvı soğutma takarken vidaları çok sıktığımdan dolayı işlemci soketinde bir sorun oluştu ve işlemci tam oturmadığı için ekrana görüntü gelmiyordu.
Bu sebepten dolayı garanti belgesinde Arena Bilgisayar yazdığı için ürünü buraya yolladım ve 1 hafta sonra telefonla arayıp sorduğumda GIGABYTE ürünleriyle kendilerinin ilgilenmediğini ve GIGABYTE Türkiye servisine yollayacaklarını söylediler ve yaklaşık 20 gün bekleyişin sonunda ürün garanti dışı kalıp tarafıma tekrar gönderildi fakat işlemci soketinin üst kapağını sökülmüş ve anakarttan tamamen ayrılmış bir şekilde kutunun içinde geldi. Kutu içerisine tamir ücreti 60$ + KDV gibi bir fiyat yazıp tamir durumunda anakartın çalışmayabileceği şeklinde bir not bırakmışlar.
Şimdi asıl sorum olan ben bu ürünü Arena Bilgisayar gibi bir distribütörle uğraşmadan yurt dışında onarıma gönderebilir miyim? GIGABYTE'ın global bir yetkili servisi var mı? Yoksa anakarttan ümidimi kesmeli miyim veya herhangi bir şekilde tamiri mümkün mü? Şimdiden önerileriniz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

garanti.jpg
anakart.jpg
yazı.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sırf bu soket tipi yüzünden AMD'den uzak duruyorum kule tipi işlemci soğutucusu kullanırken söküp termal macun yenileyecektim ve FX 6300 işlemcimin pinleri yamulmuştu yurt dışına nasıl gönderirsiniz bilmem ama Gigabyte Global mail adersine mail atmayı deneyin kargo ücreti pahalıya patlayabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı