Türkiye'den Almanya'ya arabayla gitmek

Hocam sınırda gerekli kontrolleri yapıp sizi öyle içeri alıyorlar. Yukarda paylaştığınız şahıs Alman vatandaşı ise AB üyesi olduğu için o ülkelerden geçebilmiştir zaten. Ekstra olarak buradan ABD'ye araba ile gidemezsiniz.

Gerekli belgelere sahipsen arabayla gidebilirsin. Öyle kafana göre gitme gibi bir şeyin yok zaten.

ABD-TR arası arabayla nasıl gitmeyi düşünüyorsun? Aradaki okyanusu arabayla geçmeyi falan mı planlıyorsun? :D

Almaya-TR arasını şartlar olumluysa kara bağlantısı olduğu için arabayla gidebilir, bu şekilde Almanya'dan TR'ye gelen birçok gurbetçi var.

Kardeşim bilmiyorum dedim ya :D bilsem sence böyle konu açar mıyım? Hiçbir alakam yok ama çok merak ediyorum. O yüzden açtım ABD - TR arasında okyanus olduğunu biliyordum fakat belki gemiyle falan gidiliyordur yine kara bağlantısı var sandım.

19, yani aslında bir arkadaş için bakıyoruz bildiğiniz o yazıyor benim yerime. Hesabı yoktu gitmek istiyor yaşamak. Bir tane amcası yaşıyor orada yani tek bu.
Çok inandırıcı gelmedi. 19 yaşındaki birisi vize, pasaport vb. şeylerin ne işe yaradığını bilir. Hiç yoktan ABD-TR arasını arabayla gidemeyeceğini bilir. Profilde 16 yazıyor bir de.

Yaşını küçük olarak varsayarak yaşın ilerleyince belge işlerini halledersen Almanya'ya arabayla gidebilirsin, sorunun cevabı bu.

19, yani aslında bir arkadaş için bakıyoruz bildiğiniz o yazıyor benim yerime. Hesabı yoktu gitmek istiyor yaşamak. Bir tane amcası yaşıyor orada yani tek bu.

Bak şimdi öncelikle pasaport çıkarttırıyorsun tabii onun için mal varlığın olması gerekki kolay versinler sana hesabındada güzel bir miktar paran olacak ondan sonra hangi ülkeye gideceksin örneğin Almanya Almanya şu anda vizeleri sağlam veriyor herkese en az 2 3 yıl onu söyleyeyim vize başvurusu için konsolosluk ya da aracı kurumlar gibi dış temsilcilikler ya da havalimanı ve sınır kapılarında bulunan gişeler aracılığı ile yapılır bunları da anlattın her şey tamam pasaportun hazır vizen hazır alman vizesini de çıkarttın tek bir şey kalıyor oda Almanya'ya bir defa giriş çıkış yapman.
Bak şimdi öncelikle pasaport çıkarttırıyorsun tabii onun için mal varlığın olması gerekki kolay versinler sana hesabındada güzel bir miktar paran olacak ondan sonra hangi ülkeye gideceksin örneğin Almanya Almanya şu anda vizeleri sağlam veriyor herkese en az 2 3 yıl onu söyleyeyim vize başvurusu için konsolosluk ya da aracı kurumlar gibi dış temsilcilikler ya da havalimanı ve sınır kapılarında bulunan gişeler aracılığı ile yapılır bunları da anlattın her şey tamam pasaportun hazır vizen hazır alman vizesini de çıkarttın tek bir şey kalıyor oda Almanya'ya bir defa giriş çıkış yapman.

Alman vizesi alır isen zorunlu olarak Almanya'ya 1 defa giriş çıkış yapman gerek diğer vizelerdede bu geçerlimi hatırlamıyorum.
Yanlış bir şey yazdıysam eğer bilgili arkadaşlar düzeltsin yanlış bilgi vermek istemem.

Çok inandırıcı gelmedi. 19 yaşındaki birisi vize, pasaport vb. şeylerin ne işe yaradığını bilir. Hiç yoktan ABD-TR arasını arabayla gidemeyeceğini bilir. Profilde 16 yazıyor bir de.

Yaşını küçük olarak varsayarak yaşın ilerleyince belge işlerini halledersen Almanya'ya arabayla gidebilirsin, sorunun cevabı bu.

Benim yaşım 16. sanırım siz developersiniz. Bende bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum sonra güzel üniversite falan.

@Üzgün Makaron çoğu bilgili vermiş zaten vize, pasaport vb. şeylerle ilgili. Avrupa devletleri her önüne gelen kişiyi ülkelerine almıyorlar ama biraz uğraştırabilir.

Doğru mesela bizim uluslar arası bir lojistik şirketimiz var bu yüzden bize daha kolay veriyorlar önceden vize çıkarttırdıysanız mesela daha hızlı veriyorlar ya da uluslararası işlerle ilgileniyorsanız şirketiniz varsa varlıklıysanız daha hızlı veriyorlar

Doğru mesela bizim uluslar arası bir lojistik şirketimiz var bu yüzden bize daha kolay veriyorlar önceden vize çıkarttırdıysanız mesela daha hızlı veriyorlar ya da uluslararası işlerle ilgileniyorsanız şirketiniz varsa varlıklıysanız daha hızlı veriyorlar
Özellikle normal bir vatandaşın bu belge işlerini halletmek çok zorlayabiliyor.

Geri
Yukarı