Türkiye'den Finlandiya ve İsveç'e NATO için veto oy

Bu NATO muhabbeti başladığında biz veto vereceğiz söylemi başladı başlayalı dolar en az 1 TL yükseldi. Bunun acısını döndürüp dolaştırıp bir yerden çıkarıyorlar. Oyun çok büyük çomak sokmaya çalıştıkça olan bize oluyor bana göre. İşin kötüsü bunu uzatıp uzatıp sonra kabul edersek bu sefer de Rusya'yı karşımıza alabiliriz.

Önümüzde ki haftalar bak gör birden ypg saldırıları başlar pkk eylemleri çoğalır şehit haberleri görmeye başlarız gene.
Bunların hepsi amiraganın oyunu yeğenim aynen.

Gelecekten geliyorum olacakları söyleyeyim.
Finlandiya ve İsveç ile sahte bir müzakere olur ve natoya katılıma onay verilir.

FED’in faiz kararından ötürü küresel çapta güç kazanan doların yükselmesini bu konuya bağlamak saçmalıktan başka bir şey değil. Erdoğan’ın global çapta vermiş olduğu karar doğru, troller bu konudan da mağdura oynamaya çalışıyor.

Bu NATO muhabbeti başladığında biz veto vereceğiz söylemi başladı başlayalı dolar en az 1 TL yükseldi. Bunun acısını illaki bir yerden çıkarıyorlar. Oyun çok büyük çomak sokmaya çalıştıkça olan bize oluyor bana göre.

Önümüzde ki haftalar bak gör birden YPG saldırıları başlar PKK eylemleri çoğalır şehit haberleri görmeye başlarız gene.
Allahım bu nasıl bir cehalet.

FED’in faiz kararından ötürü küresel çapta güç kazanan doların yükselmesini bu konuya bağlamak saçmalıktan başka bir şey değil. Erdoğan’ın global çapta vermiş olduğu karar doğru, troller bu konudan da mağdura oynamaya çalışıyor.

Bizim veto kararı bence de doğru zaten. Hem PKK'ya yataklık yap hem FETO üyelerini teslim etme hem de NATO'ya üye olmak iste o konuda haklıyız.

Ama NATO üyesi 30 ülke var 28-29 tanesi evet verirken biz tek başımıza nereye kadar veto edeceğiz diyorum sadece. Bunun uzun vadede yol su elektrik.( yani gizli yaptırımlar dayatmalar zorlamak sıkıştırmalar ekonomik ambargolar ile başımıza bela olacağını düşünüyorum.) İlerleyen süreçte evet şekline dönüştürüleceğini düşünüyorum. Veya göstermelik 5-10 pkk üyesi teslim edilip evet oyu alındıktan sonra gene aynı tas aynı hamam devam edeceklerdir.

ABD Almanya ve İngiltere'de NATO üyesi ama nerede bir terorist varsa bu ülkelere kaçıyor iade vermiyor ne yapabiliyoruz sonuç olarak! NATO flan hikaye. Suriye'den ülkemize bombalar düşerken kaçı yardıma geldi. O bombaları atanları direk destekleyenler silah verenler kim?

Rusya'nın ilerleyememesinin tek sebebi Ukraynalıların da Ruslar gibi Slav olmaları. Kendi kanından kişileri vuramıyorlar. Ama Zelenski ve batının amacı ise Rusya'nın topraklarına girip Putin'i indirmek. Ama Çeçenleri ve Gürcüleri dümdüz ettiler. Yani Ukrayna'yı mı dümdüz edemeyecek (Bu arada batıdan gelen desteklerde Rusya'yı yavaşlatsa da asıl sebebi yine o.). O yüzden belki bu sefer Finlandiya'yı işgal edebilirler. Ve Türkiye'nin veto etmesi de bence oldukça yerinde bir karar.

Bazıları bunu direk "Dolar yükselecek!" diye algılıyor ama alakası yok. Bilimi de boş ver, biz tarım ve madencilikle uğraşmıyoruz. Çoğunu yabancı şirketler yapıyor ve burada Türkiye'ye çok çok az bir pay düşüyor. Bu da bizim ekonomimizin yerin dibine girmesine sebep oldu. Ama ilerleyen zamanlarda umarım tarıma ve madenciliğe gerekli önem verilir. Zaten olacaktır. Şu an deli gibi verimli toprak ve maden olan Türkiye'de halkın büyük çoğunluğu araba egzozu kokan şehirlerde yaşıyor. Bu da tarımın az olması demek. Ben de mesela şehirde değil köyüme gidip kendi ekinimi kendim ekmek istiyorum. Şehirde yaşayan olmasın da demiyorum. Gerek zaten.

Bir de bunu yazarken şunu gördüm bazıları yine "Terör örgütleri işgal edecek!" demişler. Türkiye'nin şu an ağır vergi almasının bir etmeni de ordu. Şu an büyük teknolojilerimiz var. Biraz araştırın göreceksiniz. ABD'de varını yoğunu bu terör örgütlerine mi verecek? Piyade sayımız az kalsa da artık insansız hava araçlarımız bile var bir de kendi ürettiklerimiz. Bir de ekonomi kötü diyorsunuz ama şu an Türkiye daha önceki yıllara göre daha güvenli. Bununda sebebi verdiğimiz vergiler. O kadar teknolojiyi nasıl üretiyoruz sanıyorsunuz? Bir de ülke sadece ekonomiden ibaret sananlar var. Onlarda ayrı bir kafa. Tamam ekonomi çok çok önemli ama önceki yıllara göre daha az terör saldırısı oluyor.

Yalnız konudan bayağı saptım ama olsun içimi dökmek istedim. Bunlar benim düşüncelerim ama sizi bilemem.

Son düzenleme:
İsveç ve Finlandiya. Siz de hiç mi kafa yok ya. Bir üç beş milyar EUR verseydiniz bu iş tamamdı. Kuru kuruya olur mu böyle işler. Bak 15 Temmuz'un finansörü olan BAE bile kırmızı halıyla karşılandı, Kaşıkçı'yı katleden Suudi Prens Selman'la bile barışıldı. İşkembe çok genişti yani, sizin işiniz de olurdu ama neyse.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Türkiye'nin istememesinin nedeni terör e ciddi destek vermeleridir.

Twitter da gördüğüm bazı yabancıların yorumları:

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Erdoğan için:

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Screenshot_6.png

Screenshot_7.png

Açıkçası Türkiyye bazı şartlar yerine getirilse belki kabul edebilir.

F-35 ler teslim edilecek.

Terör e destek kesilecek.

Suriye ye Terörler savaşmak için İsveç ve Finlandiya ve diğer nato üyeleri asker yollayacak.
Terör ün başı ezildikten sonra işlemler başlayacak.

Suriye sınırı Trükiyenin doğrultusun da yeniden çizilecek.

KKTC tanınacak.

Türkiye Avrupa Birliğine alınacak.

Türkiye ekonomisinin düştüğü bu zor dururmdan çıkması için gereken para verilecek.

Türkiye ye uygulanan bütün ambargolar kalkacak.

Yunanistan uslu uslu evin de oturacak Türkiye yi kışkırtmayacak.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Türkiye'nin istememesinin nedeni terör e ciddi destek vermeleridir.

Twitter da gördüğüm bazı yabancıların yorumları:

Eki Görüntüle 1391815

Eki Görüntüle 1391818

Eki Görüntüle 1391819

Erdoğan için:

Eki Görüntüle 1391820

Eki Görüntüle 1391821

Eki Görüntüle 1391822

Eki Görüntüle 1391823

Açıkçası Türkiyye bazı şartlar yerine getirilse belki kabul edebilir.

F-35 ler teslim edilecek.

Terör e destek kesilecek.

Suriye ye Terörler savaşmak için İsveç ve Finlandiya ve diğer nato üyeleri asker yollayacak.
NATO'nun en büyük 4. ordusunu atsınlar bakalım. "Korkak" ordumuza ihtiyaçları yokmuş demek ki.

Geri
Yukarı