Türkiye'den Finlandiya ve İsveç'e NATO için veto oy

Erdoğan ve Putin gizli bir anlaşma yapmış olabilir
( bir varsayımdan bahsediyorum) mesela Erdoğan 1 ay boyunca veto etse Rusya yığınak yapıp saldırsa zaten savaş oldumu NATO vazgeçer Finlandiya ve İsveçi almaktan.
NATO rusya'yla savaşamaz hep alttan alır.

Son düzenleme:
Forum şaka bir yana komplo teoriciler ile dolmuş. Sizler Covid denen salgının Çin'in oyunu falan diye mi düşünüyorsunuz?
@xakiran bu haberi doğrulayan tek kaynaklar Türk kaynakları. Nereden geliyor bu bilgi?
Screenshot_2022-05-18-23-04-40-664_com.android.chrome.jpg

Forum şaka bir yana komplo teoriciler ile dolmuş. Sizler Covid denen salgının Çin'in oyunu falan diye mi düşünüyorsunuz?
@xakiran bu haberi doğrulayan tek kaynaklar Türk kaynakları. Nereden geliyor bu bilgi?Eki Görüntüle 1392010
Washington Post:

Financial Times:

The Guardian:

Deutsche Welle:

Forbes:

Nihon Keizai Shimbun:

WION:

Washington Post:

Financial Times:

The Guardian:

Deutsche Welle:

Forbes:

Nihon Keizai Shimbun:

WION:
Bilmiyorum, NATO'nun resmi açıklama yapmaması şaşırtıcı.

Yalnız Hırvatistan Türkiye'nin veto etmesini desteklemişti. NATO kendi içinde monoblok olamamış. Tahminimce veto sayısı artabilir. Hırvatistan zaten Ukrayna savaşına olası asker göndermeyeceğini söylemişti.

Açıkçası türkiyye bazı şartlar yerine getirilse belki kabul edebilir.

F-35'ler teslim edilecek.

Terör e destek kesilecek.

Suriye'ye terörler savaşmak için İsveç ve Finlandiya ve diğer NATO üyeleri asker yollayacak.
Terör ün başı ezildikten sonra işlemler başlayacak.

Suriye sınırı trükiyenin doğrultusun da yeniden çizilecek.

KKTC tanınacak.

Türkiye Avrupa birliğine alınacak.

Türkiye ekonomisinin düştüğü bu zor dururmdan çıkması için gereken para verilecek.

Türkiye'ye uygulanan bütün ambargolar kalkacak.

Yunanistan uslu uslu evin de oturacak Türkiye'yi kışkırtmayacak.

Gelmisken Batum, trakya, selanik ve Musul gibi yerleri de isteyelim. Guzel hayaller kurmussun.

Yeni konular

Geri
Yukarı