Türkiye'den Finlandiya ve İsveç'e NATO için veto oy

Gelmisken Batum, trakya, selanik ve Musul gibi yerleri de isteyelim. Guzel hayaller kurmussun.
Zaten bunlar imkansız.

İşi yokuşa sürmek için öyle yazdım.

İsveç ve Finlandiya nın Nato ya katılması sakıncalı.
Sanarsın böyle Türkiye çok güçlü aşırı önemli bir devlet. F-35'lerin verilmemesinin sebebi başımızdaki padişahın ABD'ye atar yapıp Rusya'dan S400 alması.

ABD Patriot satmayınca S-400 aldık.

Zaten bunlar imkansız.

İşi yokuşa sürmek için öyle yazdım.

İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya katılması sakıncalı.

ABD Patriot satmayınca S-400 aldık.

Biliyorum. Fakat aldığımız s-400'ler de depoda yatacak.

Rusya zaten bölgedeki varlığını tamamıyla kaybederse o zaman görün politik çatışmayı. Bırakın Amerika ab bile artık baskı yapmaya başlayacak.

İlerleyen zamanlarda muhtemelen bizi NATO'dan atacaklar. NATO için İsveç ve Finlandiya daha önemli. Zaten, AB birliğe girişimize kapıyı komple kapadı. Burdan da atarlarsa hiç şaşırmam.

İlerleyen zamanlarda muhtemelen bizi NATO'dan atacaklar. NATO için İsveç ve Finlandiya daha önemli.

Bir ülke NATO'dan atılmaz. Ülkeler kendi rızası ile çekilebilir.

Ayrıca NATO'nun en büyük 3. ordusu nu ve şu an en tecrübeli ordusunu ve jeopolitik konum olarak en önemli yer de olan Türkiye'yi NATO'dan atamazsın.

Bir ülke NATO'dan atılmaz. Ülkeler kendi rızası ile çekilebilir.

Ayrıca NATO'nun en büyük 3. ordusu nu ve şu an en tecrübeli ordusunu ve jeopolitik konum olarak en önemli yer de olan Türkiye'yi NATO'dan atamazsın.
Atılmadan kastım zaten ABD baskı yapar öyle atılırız ya da ayrılırız her ne ise.

Yeni konular

Geri
Yukarı