Türkiye'den Finlandiya ve İsveç'e NATO için veto oy

İntikam dediğin böyle alınır.
Yalnız İsveç Türkiye'nin AB üyeliği için bayağı destek veren ülkeden biri idi.
images (6).png

İlerleyen zamanlarda muhtemelen bizi NATO'dan atacaklar. NATO için İsveç ve Finlandiya daha önemli.

Cikaramayacaklari bir kenara, kimse Finlandiya ve Isvec icin Türkiye gibi bir ülkeyi NATO'dan cikarmak istemez. Gerek konumundan dolayi, gerek askeri gücünden dolayi. Bunu kendileri de cok iyi biliyor.

Karari ise sahsen destekliyorum. Umarim geri vites yapmayiz.

Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan, “iskandinav ülkeleri, terörün merkezi haline gelmiş. Bizim İsveç ve Finlandiya'nın üyeliklerine evet dememiz mümkün değil. Zahmet edip de buraya gelmesinler” demişti. Erdoğan'ın NATO çıkışı, günlerdir dünyanın gündeminde.

İsveç ve Finlandiya bugün NATO'ya katılabilmek için resmen başvurdu.

NATO, evrakların kabulü için ön toplantı yapmak istedi.

Türkiye, İsveç ve Finlandiya'nın üyelik başvurusuyla ilgili ön toplantıyı veto etti. Toplantı iptal oldu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Dostum emin ol bu adam tam bir baş belası!..

Dostum emin ol bu adam tam bir baş belası!

Onlarca konuda batı elimize düşmüş durumda eğer Finlandiya veya İsveç NATO'ya giremez ise Rusya çok rahatlar ilişkiler gelişir. S400 - F35 krizi çözülebilir. KKTC tanınabilir. Amerikan ambargoları kalkabilir. Benim çok çok düşük baktığım Avrupa Birliğine girilebilir. Evet ülke kötü durumda fakat bu konuda Erdoğan bir adım bile geri atmamalı.

Onla pek alakası yok malessef :)
Komik olan hükümetin bizi yıllardır terörist barbar görüp, AB için çaba göstermesi. Ama İsveç halkı kesinlikle PKK'ya destek vermiyor.
Onlarca konuda batı elimize düşmüş durumda eğer Finlandiya veya İsveç NATO'ya giremez ise Rusya çok rahatlar ilişkiler gelişir. S400 - F35 krizi çözülebilir. KKTC tanınabilir. Amerikan ambargoları kalkabilir. Benim çok çok düşük baktığım Avrupa Birliğine girilebilir. Evet ülke kötü durumda fakat bu konuda Erdoğan bir adım bile geri atmamalı.
Oldu, yok bide Ottoman Empire. Turkcell salla kazan.

Komik olan hükümetin bizi yıllardır terörist barbar görüp, AB için çaba göstermesi. Ama İsveç halkı kesinlikle PKK'ya destek vermiyor.
Halk vermiyor hükümet veriyor bizde S400 istemiyoruz ama hükümet istiyor

Oldu, yok bir de Ottoman Empire. Turkcell salla kazan.

İmkansız olduğunu kim söyledi sizce de Rusya'nın 2. veya 3. bir ülkeyi işgal etmesi Amerika'nın hegomonyasının bittiğini düşündürmez mi Rusya'nın rezervi çok ve 2. işgali göze alabilir tek taraflı bakmayalım lütfen.

Geri
Yukarı