Türkiye'den gitmek için gastronomi okumak mantıklı mıdır?

Egid Dikmen

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Macbook Pro 16" M1 Pro Silver
Meslek
Ağa/Paşa
Soru başlıkta. ABD, Çekya ve Fransa gibi ülkelerde oturum alabilmek için şef olmak uygun meslek mi?
Not: Mutfak ilgimi çekiyor. Çiğ köfte ve sigara böreği falan yapabiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı şey ikisi İlgini çektiğinden eminsen olabilir.
Bu sitede gastronominin çok daha kapsamlı olduğunu söylüyor. Eğer yurtdışı fırsatı varsa bu işte aşçılık değil gastronomi okurum. Asıl merak ettiğim yurt dışında aranan meslek mi?

Bu sitede gastronominin çok daha kapsamlı olduğunu söylüyor. Eğer yurtdışı fırsatı varsa bu işte aşçılık değil gastronomi okurum. Asıl merak ettiğim yurt dışında aranan meslek mi?
Aşçı olmak için gastronomi okuyorsun zaten. Yurtdışında aranıyordu bilmiyorum ama işinde iyi olursan gidersin.

Aşçı olmak için gastronomi okuyorsun zaten. Yurtdışında aranıyordu bilmiyorum ama işinde iyi olursan gidersin.
Yok hayır aşçılık ayrı bir bölüm gastronomi ayrı. Aşçılık okuyan biri müdür falan olamıyor sadece aşçı oluyor gastronomi okuyan ise restoran ve mutfak ile ilgili tüm işlerde pozisyon alabiliyormuş.

Yok hayır aşçılık ayrı bir bölüm gastronomi ayrı. Aşçılık okuyan biri müdür falan olamıyor sadece aşçı oluyor gastronomi okuyan ise restoran ve mutfak ile ilgili tüm işlerde pozisyon alabiliyormuş.
Anladım, öyle olduğunu bilmiyordum o zaman gastronomi de Fransız mutfağı veya istediğin ülkenin mutfağını okursan olabilir.

Geri
Yukarı