Türkiye'den gitmek isteyenler var mı?

Gitmek istemem, ülke hakkında bu kadar şikayet edip ilk fırsatta gitmeyi düşünenleri anlayamıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(!)
Sen geç dalganı. Azimle sçan duvarı deler babayiğit.

Gitmek isteyen gider. Biz gerçekten vatanını düşünen, vatanı için faydalı olmak isteyen gençlerimiz ile bu vatanı düzeltiriz evelAllah.
Pek mümkün değil gibi düzeltmek. 20 yıldır ülkenin başındakiler kötü. Bu başındakiler değişmeden, adam gibi en az 10 yıl yönetilmeden bir şey düzeltemeyiz. En başta insanımız cahil.

Ekonomi desen yok, adalet desen yok, hukuk desen yok, ahlak desen hiçbir türlüsü yok, düzgün siyaset desen yok, insan eşitliği desen yok, anlayış desen yok, saygı-sevgi desen yok; hayvan haklarını geçtim, insan hakları dahi adam akıllı yok. O zaman bu ülkede kalmak için bi' sebep de yok.

Geleceğin Arap ülkesi adayında kalmaya devam etmek isteyen varsa buyursun, ben almayayım.

Ekonomi desen yok, adalet desen yok, hukuk desen yok, ahlak desen hiçbir türlüsü yok, düzgün siyaset desen yok, insan eşitliği desen yok, anlayış desen yok, saygı-sevgi desen yok; hayvan haklarını geçtim, insan hakları dahi adam akıllı yok. O zaman bu ülkede kalmak için bi' sebep de yok.

Geleceğin Arap ülkesi adayında kalmaya devam etmek isteyen varsa buyursun, ben almayayım.
Geleceğin Arap ülkesi demen yanlış, Türkiye zaten bir Ortadoğu ülkesidir kardeşim.

Hayalim İngiltere veya Amerikada yüksek lisans yapıp ülkeme ve vatandaşıma maddi manevi destekte bulunmak ama 2 hafta öncesine kadar düşüncem en fazla 25'imden sonra pılımı pırtımı toplayıp temelli gitmekti.

Geçmişte bukadar sefalet çeken bir ülkeyi suçlamak doğru mu sizce ?
Bence ülkenin geçmişte çektiği çileler gelişmesini yavaşlatmış.
Geçmişte herkes fakirdi defter kitap kalem alamıyordu günümüzde çoğu baba alıyor.
Geçmişten dolayı ülkenin böyle olması normal yavaş ta olsa gelişecek.
Dikkat ediyorsanız normal gelişiyor demek yerine yavaşlığını söylüyorum.

Geleceğin Arap ülkesi demen yanlış, Türkiye zaten bir Ortadoğu ülkesidir kardeşim.
Orta Doğu'da olmamız Arap ülkesi olduğumuzu göstermez. Tabii, olmaya koşar adım gidiyoruz orası ayrı mesele.

Ayrıca Orta Doğu ülkesi olarak değil, Avrasya ülkesi olarak geçiyoruz.

Geri
Yukarı