Türkiye'den gitmek isteyenler var mı?

Ülkeme karşı olan sevgimden ödün vermedim ama kimya sektörünün daralması, iş verenlerin tecrübesizlere fırsat tanımaması gibi çeşitli konular yüzünden DGS'ye çalışıyorum.

1.5 yıl tecrübe çöp gözüyle bakılıyor. Sabah 5 akşam 7-8'e kadar boşuna çalışmışım gibi hissettiriyor. GC-MS veya HPLC kullanabilmeniz, ağır metal testi yapabilmeniz, nicel ve nitel analize hakim olmanız yok sayılıyor. Zaten geriye mikrobiyoloji ve gıda laboratuvarı kaldı. Alanım değil.

Hedefim bir şekilde hem okulu 4 yıla tamamlamak hem de staj bahanesi ile başka ülkede kendime ekmek teknesi bulmak. Olur mu zaman gösterir.

Malum, 1 ay kadar önce X market zincirinde mesai olmadan, yemek molası olmadan asgari ücretle çalıştıktan sonra hayallerim alevlendi.

5 yıl sonra X ülkesine dair merak ettiklerinizi cevapladığım bir konuda görüşmek dileğiyle...

Merak etmeyin, kalıcı değilim. Tecrübe kazanıp 35 yaşıma kadar dolu bir hayat istiyorum. Sonra geri dönerim demek isterdim ama kalıcı olurum.

Hayata dair eğitim yok, derslerle ilgili eğitimin kalitesi yok. Sağlık kalitesi yok. İş imkanları yok.
Ev işleri desen fiyatlar çok pahallı, örneğin deprem olduğunda kira fiyatları uçuyor. Bununla ilgilenen bir iktidar yok. Gıda fiyatları desen, fiyatlar gereğinden pahallı.

Daha çok örnek verilir de, neyse.

"Umutsuz vakalar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben umudumu hiçbir zaman kaybetmedim. Zafer, "zafer benim" diyebilenindir."
Mustafa Kemal Atatürk... (Bunu anlamayan olabilir. Biraz düşünün)

Ülkeme karşı olan sevgimden ödün vermedim ama kimya sektörünün daralması, iş verenlerin tecrübesizlere fırsat tanımaması gibi çeşitli konular yüzünden DGS'ye çalışıyorum.

1.5 yıl tecrübe çöp gözüyle bakılıyor. Sabah 5 akşam 7-8'e kadar boşuna çalışmışım gibi hissettiriyor. GC-MS veya HPLC kullanabilmeniz, ağır metal testi yapabilmeniz, nicel ve nitel analize hakim olmanız yok sayılıyor. Zaten geriye mikrobiyoloji ve gıda laboratuvarı kaldı. Alanım değil.

Hedefim bir şekilde hem okulu 4 yıla tamamlamak hem de staj bahanesi ile başka ülkede kendime ekmek teknesi bulmak. Olur mu zaman gösterir.

Malum, 1 ay kadar önce X market zincirinde mesai olmadan, yemek molası olmadan asgari ücretle çalıştıktan sonra hayallerim alevlendi.

5 yıl sonra X ülkesine dair merak ettiklerinizi cevapladığım bir konuda görüşmek dileğiyle...

Merak etmeyin, kalıcı değilim. Tecrübe kazanıp 35 yaşıma kadar dolu bir hayat istiyorum. Sonra geri dönerim demek isterdim ama kalıcı olurum.
Hacı fazladan tecrüben olsa o zamanda çok para ister bu diye almazlar. Yani bazen zorlamaya gerek yok.

Türk gençleri: Bu ülkede yaşanmaz gidiyorum ya!

Tekrar Türk gençleri: Bu ülke nasıl düzelecek?
Bu adam gerçek troll. Beyin hücrelerinizin ölüp homeostazinizin bozulmamasını istiyorsanız göz ardı edin.

Devlet memuruyum, lisanslı futbol hakemiyim 5000 tl ve üzeri gelirim var. Fırsat bulur bulmaz kaçıp gitmek istiyorum. Beni hala burada tutan tek şey Mustafa Kemal Atatürk'ün "Nutuk" kitabında onca zorluğa rağmen pes etmeyişi.. O vazgeçmeyişi benimsedim ben, hala ümidim var, ufak da olsa...

Yeni konular

Geri
Yukarı